Naga MarketsZłoto najdroższe od tygodnia. Cena żółtego metalu powyżej 1825 dol. za uncjęPo wczorajszym wyraźnym odbiciu notowań złota w górę, dzisiaj kruszec kontynuuje wzrosty i obecnie porusza się w okolicach 1825 USD za uncję. To najwyższy poziom notowań złota od pierwszej połowy poprzedniego tygodnia.

Kurs złota testuje kilkudniowe maksima, korzysta ze słabszego dolara

Stronę popytową na rynku złota wspiera przede wszystkim słabość dolara, powiązana z nadziejami na kolejny program stymulacyjny w Stanach Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na razie jest zbyt wcześnie, aby mówić o trwałym powrocie złota do zwyżek, jednak z pewnością w ostatnim czasie na rynku tym pojawiło się wyjątkowo dużo pesymizmu i rynek wpadł w fazę wyprzedania. To zwiększało szanse na odbicie w górę, chociażby w ramach korekty.

Niemniej, kolejne tygodnie prawdopodobnie upłyną na rynku złota właśnie pod znakiem uzależnienia od sytuacji na rynku amerykańskiego dolara, zwłaszcza że w USA szykuje się interesująca zmiana na fotelu prezydenta, a co za tym idzie, zmiana retoryki w wielu kwestiach gospodarczych.

Notowania złota – dane dzienneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here