Naga MarketsSztabki złota Cena złotaCena złota (XAU/USD) ustabilizowała się na poziomie zbliżonym do najwyższego od ponad trzech miesięcy, gdy inwestorzy oczekują na publikację protokołów z kwietniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej (Fed), aby uzyskać dalsze wskazówki na temat poglądów banku na gospodarkę i inflację. Eksperci z TDS sugerują, że notowania żółtego kruszcu powinny wzrosnąć do poziomu 1900 USD za uncję w wyniku rozczarowujących danych makro. Kurs XAU/USD nieznacznie spada w środę w okolice 1860 USD.

  • W najnowszym badaniu przeprowadzonym przez Bank of America inflacja znalazła się na szczycie listy największych globalnych zagrożeń
  • Cena złota została ostatnio wsparta przez wznowienie napływu do funduszy giełdowych opartych na kruszcu
  • Metal szlachetny również korzysta na osłabieniu dolara i wahających się rentowności papierów skarbowych

Złoto stabilizuje się blisko najwyższego poziomu od ponad trzech miesięcy

Protokół FOMC, który pojawi się w środę wieczorem, powinien dostarczyć więcej informacji na temat tego, jak decydenci postrzegają presję cenową, a także pojawią się wszelkie wskazówki dotyczące harmonogramu zmniejszania bodźców. W najnowszym badaniu przeprowadzonym przez Bank of America inflacja znalazła się na szczycie listy największych globalnych zagrożeń, następnie wahania na rynku obligacji i bańka na aktywach, podczas gdy pandemia uplasowała się dopiero na czwartym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena złota została ostatnio wsparta przez wznowienie napływu do funduszy giełdowych opartych na kruszcu, sygnalizując spadek nastrojów inwestorów i wzrost popytu na bezpieczne przystanie w związku z zaostrzaniem lockdownów w niektórych częściach Azji. Metal szlachetny, który jest często używany jako zabezpieczenie przed rosnącymi cenami, również korzysta na osłabieniu dolara i wahających się rentowności papierów skarbowych.

Ceny złota stabilizują się, ponieważ rentowności obligacji skarbowych mogły znaleźć krótkoterminowe dno. Perspektywy dla złota są nadal optymistyczne, biorąc pod uwagę gołębie stanowisko polityki pieniężnej w dwóch największych gospodarkach świata – napisał Edward Moya, starszy analityk rynkowy w Oanda Corp.

Analiza cen złota: XAU/USD przetestuje 1900 USD w obliczu słabych danych  – TDS

Złoto oscyluje wokół 1860 USD, co wydłuża okres jego ostatniego odreagowania. Żółty metal ma tendencję do osiągania lepszych wyników, gdy dane gospodarcze słabną i gorszych, gdy poprawiają się perspektywy gospodarcze. Ostatnio pojawiło się wiele rozczarowujących danych, a prognozy prawdopodobnie zostaną skorygowane jeszcze bardziej w dół. W związku z tym Bart Melek, dyrektor ds. strategii towarowej w TDS uważa, że kurs ​​XAU/USD prawdopodobnie zbliży się do poziomu 1900 USD.

Dane zaczynają ponownie wpadać w trajektorie spadkową, a rynek wchodzi w korygującą część cyklu danych. Rentowności obligacji powinny utrzymywać presję spadkową, podobnie jak sam dolar – napisano w raporcie.

Biorąc pod uwagę, że złoto przebiło średnią kroczącą 200-DMA (1846 USD/uncję), analitycy techniczni i wielu zarządzających funduszami może zwiększyć ekspozycję. W związku z tym złoto może poruszać się w spokojnym trendzie wzrostowym od naszego celu 1900 USD za uncję, jeśli dane gospodarcze z USA nadal będą rozczarowywać – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here