Naga MarketsZłoto najdroższe od czerwca. Rajd powstrzymuje ważny opórCena złota na rynku spot wyznaczyła dziś nowy szczyt. Byki jednak nie są w stanie utrzymać kontroli i nadal walczą z oporem w obrębie poziomu 1860 USD za uncję. Inwestorzy rozważają natomiast, co będzie dalej w kwestii inflacji i polityki pieniężnej.

Rajd złota zatrzymał się w okolicach 1860 USD za uncję

Notowania żółtego metalu zyskały w ubiegłym tygodniu niemal 2,6 proc. z uwagi na presję cenową, która wstrząsnęła rynkami obligacji skarbowych. Inwestorzy wyczekują teraz publicznych wystąpień decydentów z Fed oraz innych banków centralnych.Jednocześnie, rynki obiegły dane z chińskiej gospodarki, które okazują się lepsze od oczekiwań. Publikacje z Państwa Środka wskazują na stabilizowanie się gospodarki, co może nieco złagodzić obawy dotyczące nadchodzącego spowolnienia, które mogłoby odcisnąć piętno na globalnym wzroście. 

Gwałtownie rosnąca inflacja w połączeniu z przekonaniem, że Fed utrzyma niskie stopy procentowe, aby zapewnić powrót do pełnego zatrudnienia, wspiera notowania złota. Oczekiwania rynku obligacji co do inflacji w nadchodzącej dekadzie są najwyższe od 2006 r., co pomaga utrzymać w ryzach realne rentowności obligacji skarbowych.

— Dzięki ostatnim posunięciom, realne rentowności zdecydowanie kontrolują sytuację. Widzimy ryzyko przechylone na korzyść naszego byczego scenariusza w krótkim terminie, jeśli odczyty inflacji pozostaną na wysokim poziomie, a realne rentowności będą dalej pod presją – napisali w nocie stratedzy Morgan Stanley.

Spoglądając na wykres dzienny XAU/USD, w oczy rzuca się silny impuls wzrostowy z obszaru przy 1760 USD/oz. W jego następstwie bykom udało się pokonać opór przy 1830 USD oraz dotrzeć do kolejnego obszaru obrony w okolicach 1860 USD.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

XAUUSD_2021-11-15_16-18-45

Jak widać powyżej, cena znajduje się w okolicach górnej wstęgi Bollingera, co wskazuje na wykupienie i potencjalną korektę. Obszar przy 1830 USD stanowi teraz wsparcie. Po ewentualnym wybiciu w górę, byki otworzą sobie drogę w kierunku 1910 USD/oz. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here