Naga MarketsZłoto na trzymiesięcznych maksimach dzięki słabym danym o zatrudnieniu w USACena złota spot w poniedziałek rano wzrasta z powrotem w kierunku 3-miesięcznych szczytów wyznaczonych pod koniec zeszłego tygodnia w okolicach 1843 dol. za uncję. Znaczącym bodźcem do ruchu złota w górę były zaskakujące dane dotyczące zatrudnienia ze Stanów Zjednoczonych, które są wskazaniem co do tego, że niskie stopy procentowe zostaną na obecnych poziomach jeszcze przez jakiś czas.

  • W całym 2020 roku złoto podrożało o ponad 25%
  • Jednak od początku tego roku potaniało o 3,3%
  • Warto pamiętać, że jeszcze pod koniec marca było chwilowo notowane po 1677 dol. za uncję

Złoto zaliczyło najlepszy wzrostowy tydzień od 7 miesięcy

Cena złota spot w porannej części poniedziałkowej sesji wzrasta o 0,14% do 1834 dol. za uncję. Pierwszy tydzień maja przyniósł ostatecznie zwyżkę o aż 3,3%, co jest najlepszym tygodniowym wynikiem od początku listopada zeszłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Złoto na trzymiesięcznych maksimach dzięki słabym danym o zatrudnieniu w USA
Notowania ceny złota. Źródło: tradingview.com

Zasadniczym powodem zdecydowanego wybicia powyżej poziom 1800 dol. jest zaskakujący comiesięczny odczyt dotyczący zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych o nazwie non-fam payrolls. To wskaźnik pokazujący liczbę nowych zatrudnionych osób w ciągu ostatniego miesiąca z wykluczeniem sektora rolniczego.

Zobacz również: Elon Musk w Saturday Night Live: Tak, Dogecoin to wałek!

Oczekiwania były bardzo wysokie. Po poprzednich znakomitych odczytach, analitycy spodziewali się aż 770 tys. nowych zatrudnionych, podczas gdy ten wyniósł zaledwie 266 tys. Tak olbrzymia różnica w zestawieniu z wysokimi oczekiwaniami co do wzrostu gospodarczego oznaczają silną rewalidację prognoz dla amerykańskiego PKB w tym roku. To z kolei odbija się na dolarze, ale także na złocie, bowiem rewizja prognoz co do wzrostu oznacza pozostanie stóp procentowych na niskim poziomie na dłużej, a to jest jak woda na młyn notowań metali szlachetnych.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

invest

Raport o zatrudnieniu w USA jest w gruncie rzeczy kompletną historią na ten moment. W dużej mierze zacieśniła oczekiwania co do rynków, a na pewno co do spodziewanego podniesienia stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. – stwierdził Kyle Rodda z IG Markets. – Wraz z rozpędem kursu do wzrostów, 1850 dol. będzie kolejnym kluczowym poziomem dla złota.

Indeks dolara nieznacznie odbija w poniedziałek, ale obecne poziomy 90,33 pkt. i tak należy uznawać za dwumiesięczne minima.

Złoto na trzymiesięcznych maksimach dzięki słabym danym o zatrudnieniu w USA
Indeks dolara. Źródło: tradingview.com

Złoto spot może przetestować opór w okolicach 1847 dol., a wybicie powyżej może doprowadzić do sprawdzenia nawet 1876 dol. za uncję. – stwierdził Wang Tao z Reuters.

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here