Naga Markets

Czytasz właśnie kolejny newsletter z nowej serii „Okazje tygodnia na rynkach”, w którym co poniedziałek będziemy zwracać uwagę na ciekawe sytuacje techniczne na najpopularniejszych instrumentach. Pamiętaj, że „pogoda na rynkach” zmienia się dynamicznie i w momencie lektury – może być już za późno na wejście!

Rynek pracy w USA się załamuje?

W miniony piątek poznaliśmy najnowsze dane dot. kondycji amerykańskiego rynku pracy. Z raportu BLS wynika, iż zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) wyniosła w maju 2023 roku aż 339 tys. etatów, co okazało się wynikiem wyraźnie lepszym od ubiegłomiesięcznego.Mimo to, stopa bezrobocia nieoczekiwanie wzrosła o 0,3 p.proc. do 3,7 proc. z 3,4 proc. miesiąc wcześniej. Jakby złych informacji było mało, dynamika wzrostu wynagrodzeń spadła do 0,3 proc. w ujęciu miesięczny (z 0,4 proc. miesiąc wcześniej) oraz 4,3 proc. w stosunku do maja 2022 r. (wobec 4,4 proc. przed miesiącem).

Fed wstrzyma się w czerwcu z kolejną podwyżką stóp

Dane te zwiększyły oczekiwania, że Rezerwa Federalna wstrzyma się podczas czerwcowego posiedzenia z kolejną podwyżką stóp proc. Taki scenariusz wyceniany jest obecnie na 77 proc.

NZD/USD

Spoglądając na notowania NZD/USD zauważymy, że wskutek obserwowanych w drugiej połowie minionego tygodnia wzrostów, kurs tej pary walutowej powrócił w rejon wcześniej pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 0,6095. To właśnie tam, już w piątek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy spadku kursu dolara nowozelandzkiego w kierunku 0,5960 USD.

HANDLUJ na rynkach finansowych w Purple Trading

USD/CHF

Obserwowane w ostatnim czasie umocnienie dolara amerykańskiego sprawiło także, że kurs pary USD/CHF powrócił w rejon 0,91. Jeżeli opór ten zostanie w najbliższym czasie pokonany, wówczas oczekiwać moglibyśmy dalszej zwyżki w kierunku 0,92.

GOLD

Niezwykle interesująco wygląda także bieżącą sytuacja na notowaniach złota, którego kurs osunął się wraz z początkiem nowego tygodnia poniżej linii tendencji wzrostowej. Jeżeli wyprzedaż ta doprowadzi także do pokonania horyzontalnego wsparcia w rejonie 1940 dolarów, wówczas cena kruszcu mogłaby zmierzać dalej na południe w kierunku 1900 dolarów.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.