Naga MarketsCena złota (XAU/USD) może spaść do 1800 dolarów za uncję w krótkiej perspektywie, uważa HSBCWpływ wiadomości o pozytywnych badaniach szczepionek przeciw COVID-19 na rynkach był elektryzujący, co wpłynęło na osłabienie złota, które spadło poniżej 1900 dolarów za. Strategowie z HSBC uważają, że spadek może jeszcze przyspieszyć, ale w długim terminie prognozy dla żółtego kruszcu pozostają pozytywne.

  • Rosnący dolar i skok rentowności obligacji podkopały wzrost złota
  • Na złocie ciążyła także aprecjacja rynku akcji
  • Reakcja fiskalna i monetarna na pandemię pozostanie wysoce akomodacyjna

Złoto skieruje się do poziomu 1800 USD za uncję?

– Niektóre ryzyka (które wbudowały się w rynek i spowodowały wzrost cen złota) już opuściły rynek. Dwa wyraźnie niedźwiedzie wydarzenia – rosnący dolar i skok rentowności amerykańskich obligacji skarbowych – załamały grunt dla złota. Ogromny wzrost na rynku akcji pokazał, że inwestorzy zwiększali ryzyko, co również ciążyło na złocie – przekonuje HSBC.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Psychologiczna ulga i zmiana nastawienia do ryzyka mogą nadal ciążyć na złocie w najbliższym czasie, prawdopodobnie kierując kruszec w stronę wsparcia na poziomie 1800 USD za uncję. HSBC uważa, że jeśli rentowność dolara i i amerykańskich obligacji skarbowych dalej będą rosnąć, złoto może znaleźć się pod większą presją.

– Szerszy klimat gospodarczy (taki jak wysokie zadłużenie, prawdopodobne przypadki niewypłacalności i spadki cen aktywów wrażliwych) nadal sprzyja złotu. Ryzyko polega teraz na tym, czy pandemia będzie jeszcze postępować i jak szybko można udostępnić szczepionkę – zakładając, że zapewni ona ochronę przed COVID-19 – wnioskuje HSBC.

Według strategów, reakcja fiskalna i monetarna na pandemię, na świecie pozostanie wysoce akomodacyjna. Demokratyczna administracja z proporcjonalnym prawdopodobieństwem nadejścia większych pakietów bodźców fiskalnych, najprawdopodobniej podtrzyma wzrost złota. Wszystko to powinno nadal stanowić dla kruszcu powód do wzrostu w średnim i długim okresie.

fpmarkets

Sytuacja techniczna na XAU/USD

Po silnym spadku z 9 listopada, kiedy złoto straciło prawie 4,6 proc., notowania pozostają pod poziomem 1900 USD za uncję. Z drugiej strony kurs utrzymuje się ponad wsparciem przy 1860 USD, które jest testowane także podczas dzisiejszej sesji.

Jeśli niedźwiedziom uda się doprowadzić do przełamania wspomnianego wyżej wsparcia, notowania mogą kierować się do okrągłego poziomu 1800 dolarów prognozowanego przez HSBC. Nieco niżej przebiega obecnie 200-dniowa średnia krocząca zapewniająca dynamiczne wsparcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here