Naga Markets

Cena złota spot w ostatnich miesiącach dyktowana jest zachowaniem dolara, zwrócili uwagę analitycy Wells Fargo. Wciąż, prognozują oni zakres 2000-2100 dol. za uncję kruszcu na koniec tego roku.

Złoto może podrożeć do 2100 dol. za uncję

Cena złota spot wzrasta w czwartek rano o 0,6% do 1761 dol. za uncję rozszerzając zakres zwyżki z poprzednich dwóch sesji. Jeszcze w poniedziałek, notowania metalu szlachetnego osunęły się do chwilowo do 1727 dol. za uncję, najniższego poziomu od miesiąca.Presję na cenie kruszcu wywołało umocnienie dolara amerykańskiego. Indeks amerykańskiej waluty (DXY) we wtorek wspiął się do okolic wyznaczonych przed miesiącem 20-letnich szczytów.

TradingView Chart
Notowania indeksu dolara (DXY). Źródło: tradingview.com

Dolar amerykański był głównym powodem zatrzymania wzrostu ceny złota, jak ocenili analitycy amerykańskiego banku inwestycyjnego Wells Fargo. Bank nadal przewiduje, że metal szlachetny zakończy rok powyżej 2 tys. dol. za uncję.

– Jestem zszokowany, że złoto nie chce się ruszyć. Dolar amerykański jest tym, co powstrzymuje złoto. Złoto byłoby bliżej 1900 dol., gdyby nie ruch w dolarze. – stwierdził John LaForge, analityk Wells Fargo.

W ciągu lata dolar stał się popularną bezpieczną przystanią, gdy gospodarki krajów rozwiniętych zmagają się z kwestiami inflacji i kulejącego wzrostu gospodarczego. Zdaniem Wells Fargo, dolar amerykański może utrzymać swoją siłę przez następne sześć miesięcy.

Zobacz również: Kurs USD/CAD blisko 1,30: Jeśli pokona, może się rozpędzić, uważa Scotiabank

– Nasz podstawowy przypadek jest taki, że USA wejdzie w recesję gdzieś w październiku lub listopadzie, która potrwa do połowy przyszłego roku. Zazwyczaj dolar traci na sile, gdy sygnały mówią, że wychodzimy z recesji. Tak więc, jeśli nasz bazowy przypadek jest poprawny, to dolar zacznie zachowywać się słabiej w I kwartale przyszłego roku. – zaznaczyli eksperci z Wells Fargo.

XTB

– Dla złota recesja niekoniecznie musi oznaczać coś złego. Wszystko zależy jednak od tego, jakiego rodzaju recesji doznają Stany Zjednoczone. Łagodna recesja może być korzystna dla cen złota. – dodali.

TradingView Chart
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Rekomendowanym przez Wells Fargo poziomem ceny uncji złota na koniec tego roku pozostaje 2000-2100 dol. za uncję.

Swoje spojrzenie na zachowanie cen kruszcu w krótkim terminie przedstawił analityk brokera OANDA, Ed Moya.

W CFD na surowce możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA SUROWCE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

– Zniżka złota może się jeszcze nie skończyła, ale nikt nie chce teraz agresywnie zajmować pozycji krótkiej. Złoto utwierdza się w pewnym zakresie przed sympozjum Fed w Jackson Hole i wygląda na to, że może to być strefa 1740 – 1780 dol. za uncję. Po Jackson Hole traderzy powinni wiedzieć wystarczająco dużo, by ocenić czy wzrost rentowności będzie kontynuowany i to będzie dyktować, co stanie się ze złotem. – stwierdził Edward Moya, analityk rynku metali szlachetnych w OANDA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn orlen | kurs cd projekt | analiza giełdowa | lotos cena akcji | akcje pgnig | dax spekulant |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here