Naga Marketssztabki złotaAnalityk Quek Ser Leang z Global Economics & Markets Research z grupy UOB zauważył, że rajd złota pozostaje stabilny, choć zaznacza jednocześnie, iż trwałe przebicie powyżej poziomu 1650 USD wydaje się na razie mało prawdopodobne.


Zobacz również: Strach na rynkach finansowych w obliczu narastającego konfliktu USA-Iran – Deutsche Bank

Kurs złota: Na horyzoncie pojawia się test 1650 USD – UOB

Akcja cenowa od końca grudnia wydaje się być podobna do tej z początku czerwca ubiegłego roku, kiedy przełamanie spadkowej linii trendu spowodowało szybki i ostry wzrost. Chociaż dzienne RSI jest obecnie w obszarze wykupienia, podobnie jak w czerwcu ubiegłego roku, tylko naruszenie wsparcia w postaci linii trendu wzrostowego wskazywałoby, że złoto jest gotowe na chwilę wytchnienia (korekty) – wskazano w raporcie.

W ocenie eksperta z UOB, dalsza siła złota z obecnego miejsca nie byłaby zaskoczeniem, a jedynie spadek poniżej 1530 USD wskazywałby na wyrysowanie lokalnego szczytu.

Z drugiej strony, opór „okrągłej liczby” w wysokości 1600 USD działa jako „magnez”. Podczas gdy przebicie powyżej psychologicznego poziomu 1600 USD będzie oznaczało test 1650 USD, już wykupione warunki sugerują, że trwałe przebicie tego poziomu może być nieosiągalne dla kupujących, przynajmniej przez następne kilka miesięcy – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs XAUUSD na interwale D1, tradingviewcom
Kurs XAUUSD na interwale D1, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy pikuje w reakcji na fatalny raport EIA
Następny artykułRosja obniża wydobycie ropy i wstrzymuje dostawy na Białoruś
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here