Naga MarketsZłoto może być kolejnym GameStop, uważa Cameron Winklevoss
Bracia Tyler, Cameron Winklevoss

Wzrost cen srebra, rzekomo wywołany przez traderów detalicznych z Reddit, może „powiedzieć nam, jaki ‘bullshit’ ma miejsce na rynkach metali szlachetnych” – powiedział w zeszłą niedzielę Cameron Winklevoss, współzałożyciel giełdy kryptowalut Gemini. Jaki ma z tym związek inny kruszec – złoto?

  • Nie można lekceważyć konsekwencji wyciskania shortów na srebrze, uważa Cameron Winklevoss
  • Jeśli traderzy detaliczni mogą udowodnić, że rynek srebra jest zafałszowany, to złoto może być następne

Złoto następne w kolejności po srebrze i GameStop?

Cameron Winklevoss opublikował w niedzielę serię wpisów na Twitterze odnosząc się do tematu wyciskania na srebrze, które może także dotknąć złoto.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie można lekceważyć konsekwencji #silversqueeze. Jeśli zostanie ujawnione to, że jest więcej papierowych wierzytelności na srebro niż rzeczywistego srebra, nie tylko zapłata za to byłaby olbrzymia, ale złoto byłoby następne – napisał na Twitterze, dodając: “Bitcoin rozwiązuje ten problem”.

W ciągu ostatnich kilku dni plotki, że grupa WallStreetBets z Reddit (znana z niedawnej pompy na akcjach GameStop) – teraz celuje w srebro, wywołały wiele szumu w Internecie. Według Bloomberga skoordynowana grupa traderów detalicznych początkowo zdołała w zeszły czwartek podbić cenę srebra nawet o 6,8 proc.

Jednakże, niektórzy członkowie WSB ostatnio zaprzeczyli swojemu udziałowi w tzw. „silver squeeze”, wskazując, że taka kampania przyniosłaby korzyści tylko dużym funduszom hedgingowym.

Poniedziałkowa sesja pokazała jednak, że detaliści nie ustali w swoich działaniach. Kupując masowo akcje spółek wydobywających srebra masowo, podwyższyli cenę kruszcu do ponad 30 dolarów za uncję, najwyższego poziomu od lutego 2013 roku.

Według Winklevossa, jeśli działania traderów detalicznych z Reddita, czy też z innej grupy mogą udowodnić, że rynek srebra jest zafałszowany, to złoto może być następne.

– Jeśli okaże się, że rynek srebra jest oszukańczy, lepiej wiedzieć, że następny będzie rynek złota. Niosłoby to za sobą OGROMNE implikacje, szczególnie dla krajów ‘zdedolaryzowanych’ oraz banków centralnych z dużymi zasobami złota – zauważył.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Tymczasem bliźniacy inwestorzy Cameron i Tyler Winklevoss są znanymi zwolennikami Bitcoina i ogólnie kryptowalut. W 2013 roku zainwestowali 11 milionów dolarów w BTC – decyzja ta uczyniła ich w końcu  miliarderami.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here