Naga MarketsZłoto mocniej odbije po pokonaniu 200 dniowej średniej ruchomej - twierdzi analityk CommerzbankuNotowania złota znalazły się w stanie wyprzedania rynku, twierdzi analityk Karen Jones, szef zespołu FICC Technical Analysis Research w Commerzbanku. Jego zdaniem, w okresie wyprzedania rynku, powinniśmy spodziewać się korekcyjnego odbicia notowań złota, mimo że pierwsze odbicie od kluczowego wsparcia zostało wyhamowane już przy 1815,00 czyli zaledwie przy ostatnich, lokalnych dołkach.

Mocne spadki na złocie

Kluczowe wsparcie to oczywiście poziom 1760-65. Po za tym, że był on kilkukrotnie testowany, zwraca się uwagę, że właśnie tu wypada 50% zniesienie całego trendu wzrostowego jaki pojawił się tuż po wybuchu pandemii. Zdaniem Jonesa, dynamicznym oporem może być też 200 dniowa średnia ruchoma, która podtrzymuje szerszy trend wzrostowy, jednak w krótkim okresie działa jako opór. Dopiero po jej wybiciu, tak jak miało to miejsce pod koniec listopada ubiegłego roku, cena złota rozpocznie większy ruch wzrostowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Jak sytuacja przemysłu naftowego w USA wpłynie na rynek ropy? | Rozmowa z Dorotą Sierakowską

Warto zauważyć, że średnia ta często bywa na złocie respektowana. Wybicie rosnącej średniej od spodu, oznaczało mocniejsze wzrosty także w marcu 2020 roku czy w okresie wiosny 2019 roku. Pełny podobnych analogii jest także rok 2015 czy 2017.

Analitycy wskazują także, na powolny odpływ kapitału z rynku długu, na czym skorzystają głównie ryzykowniejsze aktywa, co widać po słabości bezpiecznych przystani jak frank czy jen, ale część inwestorów wróci także na mocno przeceniony rynek złota, który w obliczy wzrostu inflacji w największych gospodarkach, stanie się ponownie częścią wielu portfeli inwestycyjnych.

xauusd

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw forum | notowania kryptowalut | ceny ropy wti | kurs mercator | dax index |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here