Naga MarketsKurs złota (XAUUSD) wzrośnie do 2000 USD za uncję w 2021 rokuKurs złota w piątek ponownie znalazł się najwyżej od 8 lat naruszając poziom 1750 USD. Według analityków z TD Securities, po okresie stagnacji, podczas którego ceny złota oscylowały w dolnej granicy ostatniego zakresu handlowego w pobliżu 1700 USD za uncję, żółty metal powinien ponownie zyskać na zainteresowaniu wśród inwestorów, co zaowocuje jego wzrostem do poziomu 2000 USD i powyżej.

  • Złoto najdroższe od 2012 roku
  • Inwestorzy uciekną do złota w obawie przez utratą wartości
  • Zakłócenia w dostawach i mniejsze wydobycie wesprze rosnące ceny

Złoto ma się dobrze, gdy dług gwałtownie rośnie – TDS

Kurs złota silnie odbił od czasu załamania spowodowanego przez COVID-19 w połowie marca i obecnie znajduje się blisko wieloletnich szczytów 1750 USD/uncję.

Żółty metal ponownie zebrał się w górę wraz z aktywami podwyższonego ryzyka po zmniejszeniu ekstremalnej zmienności, po tym, jak Rezerwa Federalna USA i inne banki centralne ogłosiły środki mające zapewnić potencjalnie nieograniczone wsparcie dla rynków kredytowych, a rządy na całym świecie zapewniły niezliczone biliony wsparcia fiskalnego – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów wznowienie tendencji spadkowej realnych stóp procentowych, które w wielu miejscach pozostają na ujemnym terytorium, wraz z niskim kosztem carry-tradingu i obawami o obniżenie wartości walut fiducjarnych w związku z gwałtownym wzrostem zadłużenia, prawdopodobnie sprawi, że ​​cena złota wzrośnie do 2000 USD już w drugiej połowie 2021 r

Istnieją mocne dowody na to, że złoto ma się dobrze, gdy dług gwałtownie rośnie – dodano.

Normalizująca się sytuacja w globalnej gospodarce i zakłócenie globalnych łańcuchów dostaw w następstwie kryzysu koronawirusowego może oznaczać, że ​​główne stopy procentowe będą nadal kształtować się poniżej stopy inflacji.

To, wraz z presją monetyzacji, gdy deficyty fiskalne rosną w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, powinno sprawić, że inwestorzy wybiorą żółty metal jako ochronę przez utratą wartości – wskazano.

Około sześć milionów uncji rocznej produkcji złota wydobywczego zostało zatrzymane z powodu środków ostrożnościowych mających hamować COVID-19 oraz utrzymują się problemy logistyczne na całym świecie. To sprawia, że fizyczne dostawy są wyjątkowo trudne do zrealizowania, co prawdopodobnie będzie służyć jako dodatkowy katalizator podnoszący cenę w kierunku 1900 USD za uncję, zanim żółty metal wzrośnie powyżej 2000 USD w przyszłym roku – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 10 spotkań m.in. z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here