Naga MarketsZłoto ma szansę na powrót w okolice 2 tys. dol. za uncję?Amerykańskie rynki kapitałowe nie były w stanie nadążyć za rajdem w porannych godzinach. S&P 500 spadł o 0,4% pod koniec dnia, w związku z tym, że rozmowy na temat stymulacji fiskalnej nadal się przeciągały. Akcje spółek technologicznych prezentowały się jednak lepiej od szerokiego rynku, utrzymując Nasdaq powyżej zera i zamykając go z półprocentowym zyskiem. Wraz z rozpoczynającym się procesem wprowadzania szczepionek (przykładowo w stanie Nowy Jork, gdzie zaczęto podawać pierwsze dawki szczepionek), wzrosty zaczęły odnotowywać spółki farmaceutyczne. Zespół analityczny Tickmill przygląda się w poniższej analizie kondycji dolara i prognozuje możliwość wrostów złota.

  • Wartość złota spadła o 0,6% do poziomu poniżej 1829 dolarów za uncję w poniedziałek
  • S&P spadł o 0,4% pod koniec dnia, a kurs USD osłabił się w stosunku do pozostałych walut G10
  • Analityk Tickmill jest zdania, że złoto zakończyło cykl korekty spadkowej i może wrócić do wzrostów

Kurs dolara osłabił się w stosunku do pozostałych walut G10

Praktycznie żadnych zmian nie odnotowały amerykańskie obligacje, a ich oprocentowanie nadal utrzymuje się na poziomie około 0,90%. Kurs USD osłabił się w stosunku do pozostałych walut G10, tymczasem funt nadal cieszy się optymizmem związanym Brexitem. Wartość złota spadła o 0,6% do poziomu poniżej 1829 dolarów za uncję.

Joe Biden zbliżył się do formalnego objęcia urzędu prezydenta USA, Kolegium Elektorów – spotykające się oddzielnie w 50 stanach i Dystrykcie Kolumbii – formalnie potwierdziło jego status prezydenta-elekta. Nastąpiło to pomimo ciągłych prób zakwestionowania przez ustępującego prezydenta Donalda Trumpa wyników listopadowych wyborów.

Kolejny ważny krok w tym procesie nastąpi 6 stycznia, kiedy ustępujący wiceprezydent Mike Pence będzie przewodniczył wspólnej sesji Kongresu, podczas której wszystkie głosy Kolegium Elektorów zostaną oficjalnie policzone, aby utorować drogę do prezydenckiej inauguracji w dniu 20 stycznia.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA TICKMILL

Złoto zakończyło cykl korekcyjny. Kurs złota w górę?

Z technicznego i tradingowego punktu widzenia, wydaje się, że złoto zakończyło cykl korekcyjny od sierpniowego szczytu na poziomie 2075 dolarów – korekta zakończyła się w strefie docelowej 1765/45.

Przewidywane ceny złota i potencjalna zmiana trendu

Początkowy impulsywny wzrost z tego obszaru i późniejsze wycofanie się do dokładnego celu korekcyjnego na poziomie 1820 dolarów wygląda na konstruktywne potwierdzenie, że nastąpi naruszenie wewnętrznej spadkowej linii trendu na poziomie 1855 USD, co powinno warunkować długą ekspozycję początkowo ukierunkowaną na wartość godziwą złota i opór linii trendu zniżkowego 1929 USD, ponieważ korekty z tego obszaru są utrzymywane w obszarze 1875/55 USD, a następnie byki mogą szukać dodatkowych celów wzrostowych w granicach 1960/80 USD.

Oryginał artykułu został przygotowany przez zespół Tickmill, dostępny jest w tym miejscu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here