Naga MarketsZłoto XAU/USD ma silne wsparcie przy 1765 USD - uważa Standard CharteredAnalitycy Standard Chartered uważają, że rentowności amerykańskich obligacji raczej nie spowodują dalszych wzrostów złota. Z kolei ING uważa, że presję na XAU/USD może wywrzeć sugestia Fed odnośnie zmniejszania skupu obligacji.

  • Dalszy wzrost realnych rentowności może być trudniejszy do osiągnięcia
  • Złoto w najbliższym czasie może konsolidować, uważa Standard Chartered

Złoto ze wsparciem przy 1765 USD

– Rentowności obligacji raczej nie spowodują dalszych wzrostów na złocie. Fed najprawdopodobniej z zadowoleniem przyjmie wzrost oczekiwań inflacyjnych zgodnie z ramami średniego celu inflacyjnego. Oznacza to, że dalszy wzrost realnych rentowności może być trudniejszy do osiągnięcia – spekuluje Standard Chartered.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy banku zwracają uwagę, że mimo odporności dolara w ostatnich tygodniach, zdecydowanie akomodacyjny Fed w obliczu rosnącego wzrostu gospodarczego i oczekiwań inflacyjnych będzie prawdopodobnie negatywnie wpływał na wycenę dla dolara w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy. Może to być pozytywny czynnik wpływający na złoto, który pomoże kruszcowi na dalsze zyski.

Z perspektywy technicznej, Standard Chartered spodziewa się w najbliższym czasie konsolidacji. Strategowie uważają, że złoto jest wyprzedane. Kluczowe wsparcie dla XAU/USD ustalili w okolicach 1765 oraz 1680-1690 USD.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Wzrost rentowności = presja na złoto

– Wzrost rentowności papierów skarbowych, jaki widzieliśmy do tej pory w tym roku, wywarł znaczną presję na złoto, zwiększając koszt alternatywny jego utrzymania. Każda sugestia “zwijania” skupu obligacji  prawdopodobnie wywrze tylko dodatkową presję sprzedaży na żółty metal – uważa ING.

Strategowie ING zauważają, że obecnie na towarach jest mnóstwo spekulacyjnych pieniędzy. “Zwijanie” powinno wystarczyć do wypłukania znacznej ilości pozycji długich z większości rynków. ING uważa, że jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do rynku metali i przestrzeni rolnej, gdzie dolarowa wartość pozycji spekulacyjnych jest najwyższa od wielu lat.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 index | btc prognoza | grupa lotos akcje | dolar prognozy | kur dolara | gpw akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here