Naga MarketsBitcoinMax Keiser, weteran z Wall Street oraz znany sympatyk Bitcoina przyznał w wywiadzie z Danielą Cambone z Stansberry Research, że mimo bycia zwolennikiem BTC, dostrzega również przewagę po stronie złota. W jego ocenie złoto jest lepsze od Bitcoina w tym, że jest to plastyczne dobro, które zachowuje swoje właściwości, a jednocześnie zmienia kształt i zapewnia anonimowość jego posiadaczowi. Jego zdaniem jest to jednak jego jedną jedyną przewagą nad wiodącą kryptowalutą.

Złoto lepsze niż Bitcoin?

– Jedyną cechą złota, której nie posiada obecnie Bitcoin, jest zamienność. Złoto jest zamienne w stopniu, w którym Bitcoin nie jest. Zamienność oznacza, że możesz przetopić swoje złoto i przekształcić je w inną formę, a ono zachowa swoją integralność jako złoto i jest całkowicie anonimowe. Jest całkowicie wymienialne. Bitcoin, ponieważ jest cyfrowy, ponieważ jest to publiczny blockchain, ponieważ jest przejrzysty, nie ma tej samej zamienności – przyznał Keiser.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według tradycyjnych definicji, Bitcoin nie jest w 100% zamienny ze względu na to, jak blockchain pozwala zobaczyć historię każdej monety, w przeciwieństwie do złota, które może przybrać zupełnie nową formę po przetopieniu.

Według Keisera, brak poufności na blockchainie BTCjest prawdopodobnie powodem, dla którego działalność przestępcza z wykorzystaniem BTC drastycznie spadła, a większość przestępców woli gotówkę lub inne aktywa, które jest o wiele trudniej wyśledzić.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax spekulant | polski złoty kurs | analiza btc | pgnig wykres | euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMarek Tomanek złożył rezygnację z funkcji COO w zarządzie Selena FM
Następny artykułEuro wybija 1,20 dol. przed posiedzeniem EBC. Wszystkie oczy na EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here