Naga MarketsZłoto ma coraz większy urok. ETF-y bazujące na złocie notują rekordowy napływ środkówW dobie koronawirusowego kryzysu, inwestorzy skłaniają się ku bezpiecznym przystaniom. Jedną z nich bez wątpienia jest złoto, którego cena na rynku spot przekroczyła dziś poziom 1800 USD za uncję i znalazła się na poziomach widzianych ostatnio w 2011 roku. Co istotne, bardzo mocno rośnie zainteresowanie funduszami ETF bazującymi na złocie w sztabach. Okazuje się bowiem, że napływ środków do tych funduszy przekroczył już całkowity rekord roczny ustalony w 2009 roku.

  • Złoto bardzo dobrze sprawdza się w roli bezpiecznej przystani
  • Napływ środków do funduszy ETF wspartych złotem przekroczył już całoroczny rekord z 2009 roku
  • Analitycy Goldman Sachs uważają, że kruszec może wzrosnąć do 2000 dolarów w ciągu 12 miesięcy

Złoto – bezpieczna przystań

Rządy i banki centralne wdrażają ogromne programy stymulujące, by przeciwdziałać negatywnym skutkom ekonomicznym pandemii koronawirusa. COVID-19 jednak jeszcze nie odpuszcza, a w USA odnotowano wczoraj wzrost przypadków zakażenia , a także kolejne zgony z powodu choroby.

Druga fala pandemii budzi obawy inwestorów, którzy kierują się do bezpiecznych przystani, gdzie bryluje wolne od inflacji złoto.
– Ogromna reakcja inwestorów na COVID-19 spowodowała, że ​​fundusze ETF osiągnęły rekordowy poziom, którego wpływ przeważył spadek popytu na biżuterię i pochłonął wzrost recyklingu – powiedział James Steel, główny analityk metali szlachetnych w amerykańskim oddziale HSBC Securities .

Według wstępnych danych opracowanych przez Bloomberga, udziały w ETF-ach wspartych złotem wzrosły we wtorek do ​​3234,6 ton. To jak dotąd wzrost o 655,6 ton w 2020 r., który już przekroczył rekordowy całoroczny wpływ z 2009 roku.

Cena złota spot w okolicach 1820 USD

We wcześniejszej analizie wspominałem o tym, że notowania złota na rynku spot testują poziom 1800 USD za uncję. Tak wysoko nie były od 2011 roku. Jednak byki cały czas windują ceny, gdzie dzienne maksima wzniosły się już w okolice poziomu 1820 USD.

Kolejny historyczny opór znajdziemy w okolicach okrągłego poziomu 1900 USD. Analitycy Goldman Sachs uważają, że cena złota w ciągu 12 miesięcy może nawet osiągnąć poziom 2000 USD.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny XAU/USD

Kupowanie po obecnych, wysokich cenach może jednak nie być najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego, niektórzy inwestorzy pewnie zdecydują się poczekać na korektę. Po skutecznym przełamaniu, najbliższa istotna strefa wsparcia rozciągać się będzie od 1850 do 1800 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here