Naga MarketsGOLD – miniony tydzień zakończył się silnym akcentem, cena pokonała lokalną linię trendu i zakończyła piątkowe notowania na poziomie 1681 $/oz.
Spełniła się “przepowiednia” z poprzedniej analizy tego szlachetnego metalu, przerwana została sekwencja wyższych szczytów (HH) i wyższych dołków (HL) i możemy uznać, że cena złota rozpoczęła korektę spadkową .

ZŁOTO GOLD
GOLD Daily – na MACD pojawiło się maksimum sugerujące pojawienie się korekty spadkowej

Scenariusz ten wspiera pojawienie się maksimum na oscylatorze MACD co zazwyczaj jest sygnałem do zmiany kierunku na wykresie ceny. Przyczynkiem do niższej ceny złota, będącego bezpieczna przystanią, może być optymizm na rynkach finansowych wywołany obiecującymi wynikami testów nowego lekarstwa remdesivir –  leku na chorobę powodowaną przez koronawirusa.

GOLD ZŁOTO
GOLD M15 – kilka poziomów mogących być kolejnymi celami podaży

Przechodząc do wykresu M15, możemy wyróżnić kilka kolejnych poziomów mogących być celem podaży. Są to kolejno : 1662, 1648 i 1641. Planując zlecenia sell trzeba uwzględnić próbę re-testu pokonanej linii trendu, która znajduje się około 30 $ powyżej.

Przy okazji zapraszam na webinar, który poprowadzę we wtorek 21.04.2020 o godz. 20:00.

Tematem będzie strategia transakcyjna “OPOS”. Strategia oparta jest na zleceniach oczekujących i może być dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących, traktujących handel na forex jako dodatkowe zajęcie “po pracy”.

BIORĘ UDZIAŁ W WEBINARZE

Polecam również:

 

invest

Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here