Naga Marketslogo_xm_2Analiza powstała przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: Webinaria


Kiedy kurs zbliża się do ważnego miejsca?

Wykres D1 notowań złota pokazuje, że aktualny ruch wzrostowy może być tylko korektą z punktu widzenia szerszej perspektywy. Od bardzo dawna mamy bowiem do czynienia z trendem spadkowym. Ponadto wzrosty docierają właśnie do strefy oporu. Jest to poziom, który wcześniej, przez długi okres czasu pełnił rolę wsparcia. Porównując poprzednią korektę – sięgała ona okolic 50% fali spadkowej. Jeżeli sytuacja miałby się powtórzyć, to połowa ostatniej fali spadkowej wypada w rejonie kluczowego oporu.

1
Na H4 dodałem linię trendu, która łączy dwa ostatnie szczyty. Zbiega się ona ze strefą oporu. Ruch wzrostowy przebiega wewnątrz kanału i górna krawędź, przy której można szukać na początek przynajmniej krótkoterminowego odbicia w dół, także wypada w naszym rejonie, gdzie zbiega się tak duża liczba elementów.

Docieramy więc do miejsca, w którym może dojść do reakcji podaży i warto czekać na tego typu sygnał.
2

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here