Naga MarketsZłoto korzysta we wtorek ze słabszego dolara. XAU/USD w góręNotowania złota dzisiaj dynamicznie odbiły się w górę i dzisiaj powracają one ponad barierę 1800 USD za uncję. Niemniej, ten ruch w górę na razie i tak jest symboliczny w stosunku do ostatnich zniżek. Listopad na rynku złota był najgorszym miesiącem od 4 lat, a podczas wczorajszej sesji ceny kruszcu dotarły do najniższych poziomów od 5 miesięcy.

Kurs złota odbija od kilkumiesięcznych dołków

Presja na spadek cen złota wynika z nastawienia risk-on wśród inwestorów. Niemniej, po pierwszym entuzjazmie inwestorzy zaczną najprawdopodobniej zastanawiać się, na ile optymizm jest uzasadniony, oraz czy szczepionki faktycznie pozwolą szybko zapanować nad pandemią. Taka niepewność może sprzyjać odbiciu notowań złota w górę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejnym czynnikiem sprzyjającym odbiciu notowań złota w górę jest słabnący amerykański dolar, który najprawdopodobniej pozostanie pod presją podaży także w przyszłym roku.

Ogólnie, dzisiejsza sesja jeszcze nie świadczy o trwałym powrocie optymistów na rynek złota, ale może ona być sygnałem, że powoli potencjał spadkowy notowań kruszcu zaczyna się wyczerpywać.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here