Naga MarketsZłoto koryguje w trakcie czwartkowej sesji. Rosnący kurs dolara przeszkadza?Środowy odczyt inflacji konsumenckiej podniósł zmienność na rynku złota, ale ostatecznie notowania kruszcu cofnęły się. Dlaczego cena złota spada, skoro inflacja rośnie?
Złoto tradycyjnie uznawane jest za aktywo antyinflacyjnie. W środowisku silnie ujemnych, realnych stóp procentowych oraz inflacji przekraczającej cele banków centralnych, cena kruszcu powinna się umacniać. Dzieje się jednak inaczej z uwagi na to, że rynek preferuje „rozgrywanie” scenariusza wyższej inflacji poprzez rynek długu.

Złoto koryguje po teście kilkumiesięcznych maksimów

Od momentu publikacji danych CPI rentowności 10-letnich papierów skarbowych w USA wzrosły o niemal 5 proc. do poziomu 1,70 proc. w czwartek. Ostatnio takie wartości notowano na początku kwietnia, kiedy scenariusz reflacyjny zdominował rynek. Wyższe rentowności z kolei wspierają notowania dolara. Umocnienie amerykańskiej waluty skutkuje presją na aktywa notowane w tej walucie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od strony technicznej na rynku złota zrealizowała się formacja podwójnego dna, ale dalsze wzrosty są ograniczane przez linię dwustu sesyjnej średniej kroczącej. W czwartek notowania znajdują się w okolicy poziomów odniesienia, a uncja kruszcu kosztuje około 1815 USD.

Notowania instrumentu GOLD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazynotowania biomed lublin | kurs kghm | selvita akcje | wykresy kryptowalut | kęty notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here