Naga Markets

Złoto kontynuuje wzrosty! Tylko w tym tygodniu podrożało 5%Złoto wyraźnie rośnie pod koniec tygodnia, osiągając tym samym swój sześciotygodniowy szczyt. Wzrost cen przypisuje się kombinacji czynników, w tym słabszemu indeksowi dolara amerykańskiego, niższym cenom ropy naftowej oraz spadkowi rentowności amerykańskich papierów skarbowych. Tym korzystnym dla rynków metali elementom zewnętrznym towarzyszy sytuacja techniczna na wykresach, która również jest korzystna zarówno dla złota, jak i srebra, co przyciąga dodatkowy kapitał spekulacyjny.

  • Wzrost cen złota i srebra wynika z kombinacji czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych
  • Kryzys bankowy wzmacnia popyt na metale szlachetne
  • Inwestorzy wyczekują na posiedzenie FOMC, które odbędzie się w przyszłym tygodniu
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na Comparic.pl

Cena złota wróciła do szczytów z początku lutego

Kontrakty terminowe na złoto drożeją obecnie o ostatnio o 36 dolarów do poziomu 1957,25 dolarów za uncję. Srebro natomiast kosztuje o 42 centy więcej i aktualnie cena wynosi 22,15 dolarów za uncję. Narracja “bezpiecznej przystani” jest nadal byczym czynnikiem wspierającym złoto i srebro, w obliczu zawirowań w bankowości w USA i Europie.Podczas gdy awersja do ryzyka nieco się zmniejszyła pod koniec tego tygodnia, apetyt na ryzyko wśród inwestorów i traderów nie jest silny, w obliczu trwającego kryzysu bankowego. Nie pomogły nawet informacje, że First Republic Bank otrzymał 30 mld dolarów pomocy od innych głównych banków amerykańskich, a także wsparcie od rządu USA.

Notowania złota
Notowania złota

Złoto prawdopodobnie przebije się przez chaos, gdy inwestorzy przyjmą ostrożną postawę – powiedział Lukman Otunuga, starszy analityk w FXTM.


AVA TradePartnerem portalu Comparic.pl jest AVA Trade  broker oferujący handel CFD na waluty, akcje, towary, kryptowaluty, indeksy i opcje. AvaTrade dostarcza szeroką gamę platform dla traderów na każdym poziomie zaawansowania.

Poznaj możliwości oferowane przez AvaTrade

Dolar i giełdy spadają, co sprawia, że złoto stało się bardziej atrakcyjną inwestycją. Chociaż kruszec jest uważany za zabezpieczenie przed niepewnością gospodarczą, alternatywny koszt złota rośnie, gdy stopy procentowe są podwyższane.

Złoto rośnie w obawie, że w weekend może pojawić się więcej złych wiadomości bankowych i ma nadzieję, że Fed wstrzyma podwyżki stóp procentowych w przyszłym tygodniu – powiedział Tai Wong.

AVA Trade

Polecamy również: Stopniowe osłabienie dolara wydaje się bardzo prawdopodobne w najbliższym czasie, ocenia ING

W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie FOMC, a na rynku trwa dyskusja, czy Fed podniesie główną stopę procentową o 25 punktów bazowych, czy też pozostanie bez zmian w obliczu kryzysu bankowego w USA i Europie. Jednak czwartkowa podwyżka stóp przez EBC o 50 pb zwiększa prawdopodobieństwo dalszego zacieśniania przez Fed.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułUjawniono tożsamość twórcy Shiba Inu! Kim jest Ryoshi?
Następny artykułJastrzębie stanowisko EBC. Rynki zaniepokojone tempem podwyżek stóp
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem