Naga MarketsCena złota wzrośnie do 2300 USD za uncję. Kluczowy popyt konsumentówCena złota (XAU/USD) kontynuowała marsz w górę przez cały lipiec, a cena spot osiągnęła rekordowy poziom 1983 USD za uncję pod koniec mijającego tygodnia. Przyczyniły się do tego silny popyt z bezpiecznych przystani, spadające rentowności, rosnące oczekiwania inflacyjne i słaby dolar amerykański. Dalsze zyski zależą jednak od popytu inwestorów, a popyt konsumencki nie wykazuje oznak ożywienia. Stratedzy z ANZ Banku prognozują cenę żółtego metalu na poziomie 2300 USD za uncję w horyzoncie od 6 do 12 miesięcy.

  • Ekspansja bazy monetarnej rozbudza obawy inflacyjne
  • Trwają napięcia między USA, a Chinami i rozmowy w sprawie Brexitu oraz konflikty na Bliskim Wschodzie
  • Podaż dolara i skala makroekonomicznej płynności wesprą wyższe ceny złota

Ujemne stopy procentowe w ujęciu realnym wesprą ceny złota

Skorygowaliśmy nasz cel dla 6 do 12 miesięcy do 2300 USD za uncję. Mimo to mamy świadomość, że jeśli nastroje gospodarcze poprawią się w nadchodzących kwartałach, przeszkoda dla dalszego wzrostu w wyniku mniejszego popytu inwestorów może sprawić, że droga do tego poziomu będzie utrudniona – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów rentowności obligacji i krótkoterminowe stopy procentowe powinny pozostać niskie w wartościach nominalnych i ujemne w ujęciu realnym w dającej się przewidzieć przyszłości. Będzie to nadal minimalizować koszt alternatywny posiadania złota o zerowej rentowności. Ekspansja bazy monetarnej również rozbudza obawy inflacyjne.

Widzimy rosnące ryzyko geopolityczne. Napięcia między USA, a Chinami i rozmowy w sprawie Brexitu trwają tak jak konflikty na Bliskim Wschodzie. To powinno sprawić, że popyt na bezpieczną przystań będzie silny – dodano.

Podaż dolara i skala makroekonomicznej płynności mogą sprawić, że dolar będzie słabszy. W rezultacie wszystkie obecne trendy w naszym panelu wskaźników ekonomicznych napędzające popyt inwestycyjny na złoto są pozytywne – podsumowano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here