Naga MarketsZłoto konsoliduje w okolicy 1945 dol., szansa na wzrost w długim terminieCena za złoto spot kontynuuje konsolidację w przedziale 1900-2000 dol., a jak się okazało decyzje Europejskiego Banku Centralnego zaprezentowane na konferencji w środę nie miały większego wpływu na wycenę. Nieustająca pandemia koronawirusa ma cały czas wpływ na kurs złota, który od początku roku zyskał już ponad 28%.

  • Amerykański kongres już od niemal 2 miesięcy nie może dojść do porozumienia w sprawie pakietu stymulacji fiskalnej
  • Według ANZ wzrasta popyt na fizyczne złoto
  • EBC neutralnie nastawiony do inflacji, deflacja jest coraz bardziej możliwa

Złoto konsoliduje w okolicach 1950 dol. za uncję

Cena złota spot spada w piątek rano o 0,17% do 1943,24 dol. za uncję po dość spokojnej czwartkowej sesji, która ostatecznie zakończyła się minimalnym osunięciem się wyceny kruszcu o 0,01%. W czwartek złoto wybiło do najwyższej ceny od tygodnia, osiągając w szczytowym momencie nawet 1966,57 dol. za uncję.

Złoto konsoliduje w okolicy 1945 dol., szansa na wzrost w długim terminie
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Wpływ na zachowanie ceny kruszcu ma USD, w którym złoto jest denominowane.

Odbicie indeksu dolara posłało wycenę złota w dół po neutralnych wypowiedziach Europejskiego Banku Centralnego wczoraj wieczorem – stwierdziła Margaret Yang, strateg rynkowy DailyFX.

Faktycznie, spoglądając na indeks dolara, we wczorajszej sesji, do ogłoszenia postanowień EBC, ten mocno deprecjonował, schodząc nawet do poziomu 92,70 pkt, by ostatecznie po spotkaniu wystrzelić do 93,45 pkt. Na ten moment notowania indeksu znajdują się na poziomie 93,20 pkt, tracąc względem wczoraj 0,14%.

Impas negocjacji pakietu ratowania gospodarki w USA

W Stanach Zjednoczonych nadal brak porozumienia w sprawie pakietu stymulacji fiskalnej, co spowija czarne chmury nad dalszą sytuacją amerykańskiej gospodarki rzucając cień na perspektywy dalszego rozwoju sytuacji. Senat Stanów Zjednoczonych zablokował republikański projekt ustawy, który zapewniłby 300 mld dol. funduszy na walkę z pandemią. Demokraci uważają, że taka ilość środków jest niewystarczająca i naciskają na wzrost wartości pakietu ratowania gospodarki.

Inwestorzy będą teraz zwracać uwagę szczególnie na oczekiwania inflacyjne, a te w dużej mierze zależą od prognoz i planów banków centralnych. Znamy już stanowisko EBC, który podchodzi do tematu neutralnie oraz Fedu, który godzi się na wyższą inflację.

W piątek nastąpi publikacja danych dotyczących inflacji w Stanach Zjednoczonych, co może mieć bezpośredni wpływ na zachowanie ceny złota. Z istotnych informacji, tego samego dnia opublikowane zostaną wskaźniki PKB dla Wielkiej Brytanii.

–  Średnioterminowe i długoterminowe perspektywy dla złota są nadal wzrostowe, pomimo obecnej konsolidacji. Ultra-luźna polityka monetarna i środowisko niskiej dochodowości obligacji jest buforem dla ruchów w dół. – zaznaczyła Yang, ekspert DailyFx.

ANZ również uważa, że obecna konsolidacja będzie krótkotrwała. Wzrasta popyt na fizyczne złoto i bank zwraca także uwagę otoczenie niskich stóp procentowych, dużą niepewność makroekonomiczną i ekspansywną politykę monetarną.

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here