Naga MarketsSztabki złota Cena złotaZłoto kontynuuje swój rajd i wiele wskazuje na to, iż zanotuje największy miesięczny wzrost od czasu, gdy Wielka Brytania zdecydowała się opuścić Unię Europejską w czerwcu 2016 r. Ceny wzrosły w mijającym tygodniu do ​​najwyższego poziomu od 2013 r. w związku z oczekiwaniami na luźniejszą politykę pieniężną banków centralnych na świecie, rosnącymi napięciami geopolitycznymi i wolniejszym wzrostem globalnym w obliczu przedłużającej się wojny handlowej USA-Chiny. Złoto silnie wzrasta w ostatniej sesji czerwca, wyprzedzając oczekiwania rynkowe, co do sobotniego spotkania między prezydentami Donaldem Trumpem i Xi Jinpingiem w Japonii.


Zobacz również: Kiedy złoto przebije 1500 USD?

Kurs złota będzie dalej rósł dzięki sprzyjającej sytuacji geopolitycznej?

W ubiegłym tygodniu złoto odnotowało silny impuls wzrostowy, gdy Rezerwa Federalna otworzyła drzwi do obniżki stóp procentowych, a inne banki centralne również zdecydowały się na bardziej gołębie stanowisko. Jasne sygnalizowanie niższych stóp procentowych i chęć pozostawienia ich na dłużej oraz słabość dolara amerykańskiego były ważnymi czynnikami wspierającymi złoto w ostatnich tygodniach.

Obligacje i akcje również zdołały wspiąć się wyżej mimo panujących obaw wokół sporów handlowych. Obecny zakres konsolidacji dla rynku złota wynosi 1380-1430 dolarów. Naruszenie któregokolwiek z tych poziomów powinno zaowocować stworzeniem silnego impulsu. Jeśli spotkanie prezydentów Xi i Trumpa będzie bezowocne, w przyszłym tygodniu możemy zobaczyć test w kierunku 1430 dolarów – powiedział Michael McCarthy, główny strateg rynkowy w CMC Markets Asia Pacific Pty.

kurs złota do dolara w piątek 28 6 19
Kurs złota do dolara w piątek

Jak wynika z danych opracowanych przez Bloomberga, udziały w funduszach giełdowych opartych na złocie są najwyższe od 2013 r. i odzwierciedlają ruchy cen złota, zyskując w tym miesiącu najwięcej w ciągu ostatnich trzech lat. Z kolei dolar amerykański spadł w tym miesiącu o 1,7%, co jest pierwszą miesięczną deprecjacją dolara od początku roku.

g8 czerwiec 2019
Dolar najsłabszą walutą koszyka G8 w czerwcu 2019 r.

Okres od końca 2019 r. do 2020 r. jest przez nas postrzegany jako bardziej korzystny dla wyższych cen złota, ponieważ rosnąca inflacja w Stanach Zjednoczonych jeszcze bardziej obniży realne stopy. Ponieważ Fed prawdopodobnie dokona co najmniej dwóch obniżek stóp, widzimy szansę na dalszy wzrost cen złota, zanim inflacja spadnie w drugiej połowie 2020 r. – powiedział Harry Tchilinguirian, szef działu rynków towarowych w BNP Paribas SA.

Zobacz również: Złoto drożeje – czy warto w nie zainwestować?

Ostatni rajd żołtego kruszcu został dodatkowo wzmocniony przez eskalację napięć między USA, a Iranem i obawy, że spory handlowe zaszkodzą globalnemu wzrostowi. Trump powiedział dziennikarzom podczas szczytu grupy 20 w Osace, że w kontaktach z Iranem nie ma „absolutnie żadnej presji czasu”. W tym samym czasie narody europejskie naciskały na ocalenie tego, co pozostało z porozumienia nuklearnego z 2015 r. i możliwe uniknięcie konfliktu na Bliskim Wschodzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here