Naga MarketsZłoto w tym miesiącu korygowało wcześniejsze spadki, a w ramach zwyżki kurs dotarł do poziomu 1303 USD. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs XAU/USD powrócił następnie do spadków, by w tym tygodniu ponownie dotrzeć do wsparcia w postaci linii trendu.

Złoto odbije w kierunku 1300 USD?

W trakcie wtorkowej sesji, kurs złota znalazł się pod linią trendu wzrostowego biegnącą od dołka z 2018 roku, jednakże do zamknięcia sesji powrócił ponad tę linię. Z kolei w środę notowania uwięzione były w zakresie notowań z dnia poprzedniego (inside bar).

Dopiero wczoraj nastąpiło wybicie górą z inside bara, które w połączeniu z testem wsparcia daje szansę na kontynuację korekty. Najbliższy cel przy takim scenariuszu stanowić może opór w okolicach 1300 – 1303 USD.

Należy przy tym mieć na uwadze, że złoto w maju porusza się bez wyraźnego kierunku. Najpierw bowiem byliśmy świadkami wzrostu do poziomu 1303, który zniósł niemal cały spadek z kwietnia, a następnie osunięcie do linii trendu.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs złota do dolara (XAUS/USD) - wykres dzienny - 24 maja 2019
Kurs złota do dolara (XAUS/USD) – wykres dzienny – 24 maja 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – Zmiana zasady gry
Następny artykułPoranek na rynkach: 24.05.2019
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here