Naga MarketsRynek złota od drugiej połowy grudnia porusza się na północ. Na skutek tych wzrostów, które w dniu wczorajszym umocnił również Donald Trump podczas swojej konferencji rynek dotarł w okolice niezwykle istotnej strefy oporu i poziomu 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Ponieważ strefa ta w przeszłości stanowiła niezwykle istotne wsparcie, tym razem spodziewać moglibyśmy się pojawienia w jej okolicy reakcji podażowej.

Scenariusz pro-spadkowy wspiera również obecna sytuacja na oscylatorze Stochastic, gdzie zaobserwować możemy silne wykupienie, które w rzeczywistości okazuje się większe niż w przypadku listopadowych szczytów a co za tym idzie mamy dywergencję.

Co prawda rynek jeszcze nie odrzucił tego poziomu ale przecież dzień się jeszcze nie skończył i wszystko jest możliwe. Gdyby jednak tak się stało, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice ubiegłorocznych minimów 1050.50 choć pierwszej reakcji popytowej spodziewać moglibyśmy się już w okolicy grudniowych dołków.

Jeżeli jednak rynek pokona obecną strefę i potencjalny scenariusz pro-spadkowy zostanie zanegowany, wówczas spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów nawet w okolice lokalnego oporu 1250.00.

Wykorzystaj analizę by zainwestować u Brokera HotForex

GOLD Daily
GOLD Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEBC minutes: Wzrost inflacji wyraźnie zauważalny
Następny artykułPaczka danych z USA i Kanady. USD/CAD pokonuje 9-miesięczną LT
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. Oczywiście…sam Stochastic to żaden sygnał bo oscylator w strefie wykupienia może znajdować się bardzo długo ale dywergencja może służyć jako dodatkowe potwierdzenie. Niemal cały dzień znajdujemy się dziś w strefie podażowej więc póki co zarówno scenariusz pro-wzrostowy jak i pro-spadkowy jest możliwy. To, w którą stronę rynek będzie zmierzał w najbliższym czasie zależeć będzie od kierunku wybicia a że obecna strefa wygląda ciekawie to tym bardziej warto obserwować ten instrument i reagować na to co się na nim dzieje. Najważniejsze jest to, żeby reagować a nie przewidywać więc osobiście póki co jestem poza rynkiem ale bacznie się przyglądam obecnej sytuacji. A co do Trumpa to trudno się nie zgodzić, że jest on motorem napędowym na tym rynku.

  2. Jeśli trend jest silny a miał być i jest to stochastic w strefie max może się utrzymywać bardzo długo więc nie ma sensu się nim sugerować. Pisałem wcześniej ze banki centralne odwrócą pozycję na złocie na motywie Trumpa, złoto przejdzie przez key level 1200 jak przez masło, teraz grają banki centralne a one grają większe pułapy. Pierwszy keylevel z możliwym cofnięciem to 1220 – 1250 potem dalej na północ na motywie zaprzysiężenia Trumpa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here