Naga MarketsZłoto inwestycyjne: trwa boom inwestycyjny wśród Polaków Na rosnące zainteresowaniu zakupem złota inwestycyjnego wpływ miało szereg różnych czynników. Jednym z nich była trwająca pandemia, która spowodowała napływ chętnych do tzw. bezpiecznych przystani. Chętni do zakupu złota tłumaczyli swój wybór również niskimi stopami procentowymi.

Złoto inwestycyjne zyskuje popularność

Jak podaje “Rzeczpospolita”, popyt na złoto w całym 2020 r. wyniósł około 9,3 ton. Najpopularniejszymi produktami były złote sztabki i monety jednouncjowe, a także mniejsze sztabki o wadze 1, 2 i 5 gramów. Wśród złotych monet największym zainteresowaniem cieszyły się Australijskie Kangury, Wiedeńscy Filharmonicy, Krugerrandy i Kanadyjskie Liście Klonowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Podczas gdy otoczenie ultraniskich stóp procentowych napędzało napływy w styczniu i w lutym, to od marca globalne rozprzestrzenienie się pandemii Covid-19 nadal zwiększało zainteresowanie złotem. Środowisko podwyższonego ryzyka, odpowiedź polityki fiskalnej i monetarnej oraz wzrostowy trend cen złota doprowadziły do dalszych napływów w drugim półroczu. Tempo tych napływów spowolniło po tym, jak ceny złota osiągnęły nowy rekord – powyżej 2 tysięcy dolarów za uncję na początku sierpnia” – czytamy w komentarzu analityków Światowej Rady Złota.

Przypomnijmy, że 7 sierpnia 2020 r. za uncję złota płacono 2061,5 dolarów. Od tamtej pory cena kruszcu nieco spadła, ale wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Tradycyjnie już, zainteresowanie złotem wzrosło w IV kwartale, przed świętami Bożego Narodzenia. Po jesiennym lockdownie klienci ruszyli bowiem do zakupów stacjonarnych.

Obecnie za złoto inwestycyjne płacimy od 1,8 do 1,9 tysiąca dolarów za uncję. Największym zainteresowaniem klientów w ostatnim czasie cieszyły się przede wszystkich sztabki złota o masie 100, 1000 i 250 gram. Wiele wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach popyt na złoto inwestycyjne będzie rosnąć. Eksperci szacują, że przekroczenie bariery 2 tysięcy dolarów za uncję może nastąpić w okresie średnioterminowym. Wyższy poziom rzędu 2,5–3 tysięcy dolarów za uncję może mieć miejsce za dwa lub trzy lata.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here