Naga MarketsZłoto - inwestorzy niezdecydowani na rynku surowcaNotowania złota mają za sobą dwa spadkowe tygodnie z rzędu. Nowy tydzień nie przynosi istotnej zmiany nastrojów, aczkolwiek nie przynosi także pogłębienia zniżek. Na razie na rynku kruszcu panuje względna równowaga między kupującymi a sprzedającymi, a cena złota oscyluje w okolicach 1830 USD za uncję.

Złoto niepewne podczas ostatniej sesji

Sam początek sesji przyniósł zniżkę cen złota do psychologicznej bariery na poziomie 1800 USD za uncję. W dużej mierze był to efekt negatywnego skorelowania cen złota z amerykańskim dolarem – wartość USD w ostatnich godzinach rosła, wywierając presję na spadek cen metali szlachetnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota – dane dzienne

Jednak w późniejszych godzinach złoto nadrobiło tę zniżkę. Fundamentalnie, na rynku tym nadal istnieje sporo argumentów za wzrostami – niekoniecznie krótkoterminowymi, ale tymi w perspektywie kilku tygodni czy miesięcy. Nowy program stymulacyjny w USA będzie napędzał inflację, co zwiększa atrakcyjność złota jako inwestycji. Co więcej, notowania kruszcu mogą zyskiwać na fali poszukiwania bezpiecznych przystani. Po niedawnej euforii, na rynkach finansowych powracają pytania o tempo okiełznania pandemii, a w obliczu problemów z dystrybucją szczepionek oraz utrzymujących się restrykcji odpowiedzi na te pytania na razie nie są pocieszające.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here