Złoto i srebro wyhamowują spadki, ropa WTI w rejonach 40$ w czwartek 8 października 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować nieco mniejsze ruchy na rynku surowców. Spadki na złocie i srebrze wywołane zerwaniem negocjacji w sprawie pakietu stymulacyjnego w USA wyhamowały. Na ropie naftowej także doszło do zatrzymania przeceny. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

Spadki na złocie wyhamowały na wysokości wyznaczonej wcześniej strefy wsparcia przy 1875$, gdzie wypada współczynnik 61,8% ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejsza linia szyi dla układu podwójnego dna. Miejsce to powinno stanowić kluczową podporę popytową na dzisiejszej sesji. W średnim terminem ważnym oporem pozostają z kolei okolice poziomu 1915$, gdzie wypada górne ograniczenie szerokiego układu 1:1.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Kurs euro przed publikacją protokołu z ostatniego posiedzenia EBC

Cena ropy (OIL WTI)

Notowania ropy WTI prawdopodobnie zaoczyły korektę, która była spowodowana ostatnim tweetem Donalda Trumpa. W tej chwili notowania znajdują się nieznacznie poniżej poziomu 40$, jednak wróciły z powrotem powyżej linii trendu, co może zapodać dalszą zwyżkę w kierunku 40,40$,  następnie 41,6$. Jeżeli jednak korekta by się pogłębiła, najbliższe wsparcie wypada przy 38,90$.

wykres ropy WTI
Ropa interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Spadki na srebrze wyhamowały na wysokości kluczowego wsparciem przy poziomie 23,3$. Jeżeli wzrosty mają być kontynuowane nie powinno już dojść do ustanawiania lokalnych dołków, ponieważ rodzi to ryzyko przyspieszenia spadków. Z koeli najbliższy opór znajduje się przy 24,4$. Niewykluczone również, że notowania wpadną tutaj w lokalną konsolidację.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here