Naga Markets

sztabki złotra i srebraCena złota (XAU/USD) kontynuuje ruch wzrostowy po spadku poniżej 1800 USD za uncję w zeszłym tygodniu. Jednocześnie rośnie też cena srebra (XAG/USD). Ekonomiści z Commerzbanku zauważają, że presja na sprzedaż żółtego metalu wydaje się słabnąć. Poważna wyprzedaż na rynkach akcji, w obliczu pogarszających się perspektyw wzrostu gospodarczego, powinna spowodować, że poszukujący schronienia powrócą do złota, oceniają ekonomiści z ANZ Banku. Kurs XAU/USD zyskuje w poniedziałek docierając w okolice 1865 USD.

Prognoza cen złota: XAUUSD utrzyma tempo ożywienia – Commerzbank

Zgodnie z raportem złoto znajduje wsparcie w słabszym dolarze amerykańskim. Co więcej, żółty metal najwyraźniej ponownie znajduje przychylność wśród inwestorów ETF.Według statystyk CFTC, spekulatywni inwestorzy finansowi dalej redukowali pozycje w tygodniu poprzedzającym 17 maja, zmniejszając swoje długie pozycje netto do najniższego poziomu od września ubiegłego roku.

Naszym zdaniem jednak powinno to teraz dostosować rynek, co oznacza, że ​​presja sprzedażowa generowana przez tę grupę inwestorów powinna znacznie osłabnąć – dodano.

W ciągu pierwszych czterech miesięcy roku Chiny potroiły swoje inwestycje w energię słoneczną rok do roku do równowartości około 4,3 miliarda dolarów, według Krajowej Administracji Energii.

Srebro powinno zyskać na spodziewanym wysokim popycie ze strony przemysłu fotowoltaicznego w związku z dekarbonizacją i powinno odpowiednio wzrosnąć w perspektywie długoterminowej – podkreślono.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

NED

Prognoza ceny złota: XAUUSD zyska na powrocie poszukujących schronienia – ANZ

Rosnące stopy procentowe i silniejszy dolar amerykański wsparły ​​ostatnio odbicie cen złota. Poważna wyprzedaż na rynkach akcji, w obliczu pogarszających się perspektyw wzrostu gospodarczego, powinna spowodować, że poszukujący schronienia powrócą do żółtego metalu, oceniają ekonomiści z ANZ Banku.

Wyprzedaż na rynkach finansowych nie przyciągnęła bezpiecznych przepływów w kierunku złota w żadnych znaczących ilościach. Ceny spadły na krótko poniżej 1800 USD, przy rosnących rentownościach i aprecjacji dolara amerykańskiego. Agresywna podwyżka stóp Rezerwy Federalnej i obawy o wzrost gospodarczy spowodowały, że dolar amerykański osiągnął wieloletni szczyt.

Pogarszające się perspektywy makroekonomiczne wraz z wyższą inflacją powinny nadal wspierać złoto, a rosnące ryzyko gorszych wyników na rynku akcji zwiększyło jego atrakcyjność jako dywersyfikatora ryzyka – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here