Złoto i srebro w odwrocie, ropa naftowa wystrzeliła w górę. Wtorek 10 listopada
Cena ropy, złota i srebra

Na początku nowego tygodnia handlowego możemy obserwować potężną zmienność nie tylko na rynku akcji, ale także na surowcach. Wczoraj metale szlachetne ruszyły dynamicznie w dół, a cena ropy naftowej wystrzeliła w górę. Wszystko za sprawą doniesień o skutecznej szczepionce na koronawirusa od firmy Pfizer. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Sytuacja techniczna na ropie WTI uległą znaczącej poprawie. Po ostatnich silnych spadkach, możemy obserwować równie dynamiczne odbicia. Wczorajszy ruch w górę zawdzięczamy doniesieniom o wysokiej skuteczności leku na koronawirusa, który daje nadzieje na przełom w walce z pandemią i co za tym idzie ożywienie popytu na ropę.

Wzrosty na ropie wyhamowały jednak tuż przed oporem przy 41,5$. Aktualnie należy zwrócić uwagę na wsparcie przy 39,20$. Jeżeli pojawią się tutaj kupujący, możliwe będzie wygenerowanie kolejnej fali wzrostowej.

wykres ropy naftowej
Ropa naftowa interwał H4

– Złoto i srebro zanurkowały. Z kolei w związku z nadziejami na otwarcie gospodarki i ożywienie, mocno w górę ruszyły też notowania ropy naftowej, która w związku z ostatnio wprowadzonymi ograniczeniami w Europie nie radziła sobie najlepiej – komentowali wczoraj analitycy XTB.

Cena złota (XAU/USD)

Na początku nowego tygodnia możemy obserwować totalne spadki na rynku złota. Wydawało się, że pokonanie lokalnej linii trendu doprowadzi do powrotu do trendu wzrostowego, jednak nic bardziej mylnego. Patrząc na wykres D1 technicznie, wczorajsza wyprzedaż wyhamowała dopiero na wysokości dołków z września przy poziomie 1850$, który pozostaje kluczowym wsparciem w krótkim terminie. Niemniej w przypadku wybicia dołem, przecena może sięgnąć nawet poziomu 1820$, gdzie znajduje się ważna geometria z interwału W1.

wykres złota
Złoto interwał D1

Zobacz także: Euforia na rynku akcji, lek od Pfizera pokona koronawirusa?

Cena srebra (XAG/USD)

Nowy tydzień rozpoczyna się również od solidnych spadków na rynku srebra. Przecena pojawiła się na wysokości wspominanego w ostatnich analizach oporu przy okrągłym poziomie 26$. Pomimo nieznacznego wyhamowania w godzinach nocnych, sentyment jest spadkowy, przez co atak na wsparcie przy 23,30$ jest możliwy.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here