Złoto i srebro w korekcie, ropa WTI także pod kreską we wtorek 13 października
Cena ropy, złota i srebra

Na początku nowego tygodnia możemy obserwować nieznaczne cofnięcie na rynku metali szlachetnych. Na złocie i srebrze doszło do odbicia od lokalnych oporów, co jednak nie przekreśla kontynuacji ruchu wzrostowego. Na ropie także widać korektę spadkową po ostatnich silnych wzrostach. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

Spadki na złocie wyhamowały w ubiegłym tygodniu wysokości wyznaczonej wcześniej strefy wsparcia przy 1875$, skąd rozpoczął się aktualnie obserwowany ruch wzrostowy. Wczoraj z kolei obserwowaliśmy korektę spadkową i aktualnie mamy do czynienia z testem wybitej wcześniej strefy przy 1915$, która na dzień dzisiejszy powinna być kluczowa.

Strefa przy wspomnianym poziomie 1915$ powinna stanowić kluczowe wsparcie. Jeżeli ruch wzrostowy ma być kontynuowany, nie powinno dojść do jej zanegowania. Z kolei opór znajduje się w rejonach 1938$, miejsce to wynika z wcześniejszych reakcji cenowych.

cena złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Indeksy giełdowe w górę, Nasdaq tylko 3% poniżej historycznych maksimów

Cena ropy (OIL WTI)

Patrząc technicznie na wykres ropy WTI, możemy obserwować wyraźną korektę po ostatnich wzrostach. Aktualnie kluczowym poziomem powinien być 39,35$, gdzie znajdują się wcześniejsze reakcje cenowe oraz wcześniej pokonana linia trendu. Oporem pozostaje z kolei strefa przy 41,7$.

wykres ropy naftowej
Ropa interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Na srebrze doszło w ubiegłym tygodniu do wybicia kluczowego oporu przy 24,4$. Jednak nowy tydzień rozpoczął się od korekty spadkowej. Aktualnie wspomniana strefa przy 24,4$ pozostaje kluczowym wsparciem, z kolei opór znajduje się przy okrągłym poziomie 26$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here