Złoto i srebro w górę, ropa WTI z układem 1:1 w poniedziałek 12 października 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować wyraźne wzrosty na rynku metali szlachetnych. Na złocie i srebrze doszło do wybicia kluczowych oporów, co powinno zapowiadać kontynuację ruchu wzrostowego. Tydzień na ropie także zakończył się na plusie. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

W minionym tygodniu spadki na złocie wyhamowały na wysokości wyznaczonej wcześniej strefy wsparcia przy 1875$, skąd rozpoczął się aktualnie obserwowany ruch wzrostowy. W piątek doszło do wybicia kluczowego oporu przy 1915$.

Aktualnie notowania znajdują się również powyżej linii trendu z wyższego przedziału czasowego, dlatego też należy oczekiwać kontynuacji ruchu na wyższe poziomy. Wybita strefa przy wspomnianym poziomie 1915$ powinna stanowić kluczowe wsparcie, z kolei opór znajduje się w rejonach 1938$, miejsce to wynika z wcześniejszych reakcji cenowych.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Metale szlachetne wracają do wzrostów, złoto i srebro mocno w górę

Cena ropy (OIL WTI)

Patrząc technicznie na wykres ropy WTI, możemy obserwować lokalną korektę po ostatnich wzrostach. Aktualnie kluczowym poziomem powinien być 39,85$, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1. Jeżeli miejsce to zostałoby pokonane, kupujący mogą pojawić się na wysokości wcześniej pokonanej linii trendu. Oporem pozostaje z kolei strefa przy 41,7$.

Wykres ropy
Ropa interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Na srebrze doszło w ubiegłym tygodniu do wybicia kluczowego oporu przy 24,4$. Ponadto dziś notowania znajdują się powyżej linii trendu, co przemawia za dalszym ruchem w górę. Aktualnie wspomniana strefa przy 24,4$ pozostaje kluczowym wsparciem, z kolei opór znajduje się przy okrągłym poziomie 26$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here