Złoto i srebro w górę, ropa pozostaje w konsolidacji 29 września 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami kolejna sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. Wczoraj mogliśmy obserwować wyraźne wzrosty na rynku złota i srebra, z kolei notowania ropy naftowej pozostają w konsolidacji. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

Na początku nowego tygodnia handlowego możemy obserwować wzrosty na rynku złota. Podczas poniedziałkowej sesji cena złota wybiła górą linię szyi formacji podwójnego dna, co może zapowiadać większa korektę ostatnich silnych spadków. Patrząc technicznie, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 1864$, z kolei najbliższy ważny opór znajduje się w rejonach 1910$.

Zobacz także: Czy DAX wybije górą opór przy 12 900 pkt?

Wykres złota
Złoto interwał D1

Cena ropy (OIL WTI)

Notowania ropy WTI, wpadły w lokalną konsolidację. Dlatego też aktualnie najlepiej będzie uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na wybicie w jedną ze storn. Patrząc na interwał H4 należy zwrócić uwagę na dwa poziomy. Najbliższym wsparciem powinna być strefa przy 38,55$, z kolei opór znajduje się dopiero przy 41,7$.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Srebro, podobnie jak złoto, również zakończyło poniedziałkową sesję na solidnym plusie. Patrząc technicznie na interwał dzienny, już ubiegłym tygodniu doszło do obrony średniej SMA100, co może zapowiadać dalsze wzrosty. Dodatkowo wybroniona została kluczowa strefa wsparcia wynikająca z geometrii na korekcie prostej ABC, dlatego tak długo jak kurs znajduje się powyżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, możliwa jest dalsza zwyżka.

wykres srebra
Srebro interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here