Złoto i srebro próbują odrabiać straty, ropa utrzymuje się powyżej wsparcia
Cena ropy, złota i srebra

W tym tygodniu obserwujemy mieszane nastroje nie tylko na rynku akcji, ale także na metalach szlachetnych, czy ropie naftowej, mniejsze ruchy widać także na rynku walut. W dzisiejszej analizie sprawdzimy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

Notowania złota mają wyraźny problem z obrabianiem strat po ostatnim tąpnięciu, które były wywołane pozytywnymi doniesieniami dotyczącymi badań nad szczepionką na koronawirusa. Patrząc na interwał H4, wyprzedaż wyhamowała na wysokości wsparcia przy poziomie 1850$, jednak po wyrysowaniu się układu korekt prostej, podaż ponownie przejęła przewagę. Intraday ważny jest poziom 1865,10$.

Wykres złota
Złoto interwal H4

Cena ropy (OIL WTI)

Wzrosty na rynku ropy naftowej były w ostatnim czasie wspierane przez informacje o pozytywnych rezultatach badań nad szczepionką. Patrząc na wykres ropy WTI, kurs zdołał wyjść powyżej bariery oporowej przy 41,5$, po czym aktualnie notowania wpadły w konsolidację. Niemniej zgodnie z założeniami analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się powyżej górnego ograniczenia układu 1:1 – istnieje szasną na wygenerowanie kolejnej fali wzrostowej. W przeciwnym razie, powrót poniżej (40,7$) – może oznaczać pogłębienie przeceny w kierunku 39,2$.

wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Czy DAX wybije wreszcie z konsolidacji?

Cena srebra (XAG/USD)

Patrząc na rynek srebra na interwale H4, notowania utrzymują się w szerokiej konsolidacji. Niewykluczone, że w najbliższych dniach dominować będzie trend horyzontalny. W średnim terminie inwestorzy powinni się skupić na dwóch strefach. Wsparcie znajduje się przy 23,30$, z kolei opór dopiero przy 26,00$. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów może być sygnałem do większych ruchów. 

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here