Złoto i srebro próbują odbijać, ropa w górę 25 września 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami ostatnia sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. W ostatnich kilku dniach mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność, która ma szansę się utrzymać. Po dramatycznych spadkach metale szlachetne zdołały zamknąć wczorajszą sesję na plusie, z kolei ropa naftowa zmierza w kierunku kluczowego oporu. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

W tym tygodniu mogliśmy obserwować solidną przecenę na rynku złota. Już podczas poniedziałkowej sesji cena złota zanurkowała, a wyprzedaż była kontynuowana w kolejnych dniach. Kupujący pojawili się dopiero wczoraj, czwartkowa sesja zamknęła się na nieznacznym plusie, sygnalizując wystąpienie większej korekty wzrostowej.

Patrząc na wykres H4, doszło do powrotu powyżej wcześniej pokonanej strefy wsparcia przy 1864$, przez co istnieje szansa na odreagowanie. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo, jak kurs znajduje się powyżej, obowiązuje scenariusz korekcyjny. niemniej ponowne zejście poniżej, może prowadzić do kolejnej fali spadkowej i wybicia nowych minimów.

Zobacz także: Metale szlachetne odrabiają straty, czas na powrót do wzrostów?

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

W ostatnich dwóch dniach notowania ropy WTI wpadły w lokalną konsolidację. Aktualnie bazowy kierunek nie jest do końca jasny. Patrząc na interwał H4 należy zwrócić uwagę na dwa poziomy. Najbliższym wsparciem powinna być strefa przy 38,55$, z kolei opór znajduje się dopiero przy 41,7$. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów może dać szanse na większy ruch trendowy.

Wykres ropy naftowej
Ropa naftowa interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra, podobnie jak złota, zanurkowała na początku tygodnia. Niemniej po solidnej przecenie trwającej kilak sesji, czwartek przyniósł dynamiczne odreagowanie i pojawienie się sygnału zakupowego na interwale dziennym. Patrząc na wykres D1, mamy do czynienia z odbiciem od średniej SMA100 i formacją pin bara, dlatego też ruch w górę jest możliwy.

wykres srebra
Srebro interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here