Złoto i srebro pogłębiają spadki, ropa w konsolidacji 24 września 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami przedostatnia sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. W ostatnich dniach obserwujemy podwyższoną zmienność, która ma szansę się utrzymać. Spore ruchy widać nie tylko na złocie, czy srebrze, które mocno tracą w ostatnich dniach, ale także na ropie naftowej. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

Od kilku dni możemy obserwować przecenę na rynku złota. Podczas poniedziałkowej sesji cena złota zanurkowała, a wyprzedaż jest kontynuowana również  w czwartek o poranku. Patrząc na wykres H4, doszło do wybicia kolejnej kluczowej strefy wsparcia przy 1864$, przez co notowania znalazły się poniżej sierpniowych minimów. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo, jak kurs znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa.

Zobacz także: Rynek akcji pod presją sprzedających, indeksy pogłębiają straty

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Pomimo całkiem sporej zmienności, notowania ropy WTI, wpadły w lokalną konsolidację. Wczoraj oberwaliśmy szarpane ruchy zarówno w górę, jak i w dół. Patrząc na interwał H4 należy zwrócić uwagę na dwa poziomy. Najbliższym wsparciem powinna być strefa przy 38,55$, z kolei opór znajduje się dopiero przy 41,7$.

wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4
Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra, podobnie jak złota, także znajduje się pod presją sprzedających. Wczoraj ponownie obserwowaliśmy sporą przecenę na rym metalu szlachetnym. Patrząc technicznie na wykres H4, doszło do wybicia kolejnej strefy wsparcia przy 22,85$, co przemawia za dalszą przecenę w kierunku mierzenia 50% z wyższego interwału czasowego – 20,7$.

Wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here