Naga MarketsZłoto i srebro pod presją zaskoczenia z amerykańskiego rynku pracyPoczątek minionego tygodnia przyniósł osłabienie amerykańskiej waluty. Wśród powodów można wymienić niejasne kwestie relacji na wojnie handlowej z Chinami, ale przede wszystkim serię słabszych od oczekiwań odczytów z amerykańskiej gospodarki. Przyniosło to pewne zaskoczenie, gdyż słabsze dane z rynku nieruchomości, raport ADP o zatrudnieniu czy indeksy ISM dla przemysłu i usług, mogą oznaczać, że wojna handlowa przekłada się także na gospodarkę USA. Sama dane były o tyle kluczowe, że w najbliższą środę mamy posiedzenie amerykańskiego FED. Tak słabe dane mogą wpływać na treść komunikatu i taki scenariusz był po serii słabych danych rozgrywany na rynkach. Sytuacja zmieniła się w piątek, kiedy nadeszło bardzo pozytywne zaskoczenie odnośnie nowych etatów i stopy bezrobocia, która spadła do 3,5%. Do najbliższej środy nie mamy istotnych danych, dlatego dolar powinien w lepszej kondycji doczekać do tego dnia.

gold
Notowania złota D1

Zdecydowane reakcje na te dane pojawiły się na notowaniach złota. Kurs błyskawicznie runął na południe, oddając to co udało się ugrać przez cały tydzień. Po za silniejszym dolarem, pamiętajmy o kwestiach wojny handlowej. Rzekomo zbliża się czas podpisania porozumienia z Chinami, niby obie strony tego chcą, retoryka jest pozytywna, jednak wciąż brakuje konkretów. Mimo tego złoto nie zyskuje zbyt silnie co wskazuje na pewien optymizm na rynku i wiarę przynajmniej w podtrzymanie pozytywnej retoryki, a ku temu może skłaniać prezydenta Trauma także kampania wyborcza. Na wykresie może rozpoczynać się kolejny impuls podażowy. Dotąd miały one podobne zasięgi, więc minima z połowy listopada mogą być niebawem zagrożone.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: NFP najwyżej od stycznia! Stopa bezrobocia w USA najniżej od grudnia 1969 roku

Podobnie zachowuje się srebro. Od września mamy czytelny układ coraz niższych wierzchołków, a w piątek kurs naruszył poziom poprzedniego dołka. Tu także impulsy podażowe są dość dynamiczne, na pewno dużo bardziej niż wzrostowe korekty. Jeżeli więc lawina ruszyła, to kolejne dni mogą przynieść przecenę kruszcu.

silver
Notowania srebra D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here