Złoto i srebro odbijają od kluczowych poziomów, ropa z formacją odwrócenia? Środa 14 października
Cena ropy, złota i srebra

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować wyraźne cofnięcie na rynku złota i srebra. Złoto wróciło poniżej bariery 1900$, a srebro traciło ponad 4%. Z kolei na ropie naftowej doszło do odbicia po poniedziałkowych spadkach. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

We wtorek mogliśmy obserwować solidne spadki na rynku złota i srebra. Wczorajsza przecena na złocie wyhamowała na wysokości wsparcia wynikającego z geometrii 1:1. O tym miejscu wspominaliśmy we wczorajszej analizie. Aktualnie, zgodnie metodologią Overbalance, możliwy jest więc ponowny ruch w kierunku strefy oporowej przy 1915$.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji w Europie zapowiedzią większej przeceny?

Cena ropy (OIL WTI)

Patrząc technicznie na wykres ropy WTI, po odbiciu od poziomu 39,30$, ruch w górę stracił impet. Niemniej wspomniana strefa powinna stanowić również wsparcie na dzisiejszej sesji. Dopóki notowania znajdują się powyżej, bardziej prawdopodobny wydaje się ruch w górę. Gdyby jednak poziom ten zostałby wybity, większa wyprzedaż może mieć miejsce. Oporem pozostaje strefa przy 41,7$.

wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Na srebrze doszło wczoraj do silnych spadków. Niemniej przecena wyhamowała na wysokości geometrii 1:1 (podobnie jak na złocie). Poziom 23,88 powinien więc stanowić wsparcie również na dzisiejszej sesji. Jeżeli notowania zdołają wyjść powyżej strefy przy 24,4$, wzrosty mogą przybrać na sile.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here