Naga MarketsCena złota i srebra spada. Kurs dolara rośnie w tle napięć USA-ChinyZłoto (XAU/USD) wycofało się w piątek z rekordowych poziomów nieznacznie niwelując trwającą od początku czerwca najdłuższą tygodniową aprecjację od 2006 r. Eksperci wskazują, że silniejszy dolar może stać za ograniczeniem atrakcyjności żółtego metalu. Tymczasem inny metal szlachetny srebro spadło po wcześniejszym zbliżeniu się do 30 dolarów za uncję.

  • Uwaga inwestorów skupia się na comiesięcznym raporcie o zatrudnieniu z USA
  • Silny raport z amerykańskiego rynku pracy może przedłużyć korektę metali szlachetnych
  • Cena złota jest na dobrej drodze do największego rocznego wzrostu od ponad czterech dekad

Metale szlachetne w odwrocie. Dolar zyskuje na fali napięć amerykańsko-chińskich

pięści chiny usaW piątek dolar osiąga swój pierwszy wzrost od czterech sesji w obliczu pogłębiającej się przepaści w relacjach między Waszyngtonem, a Pekinem. Prezydent Donald Trump podpisał dwa rozporządzenia wykonawcze zabraniające mieszkańcom USA prowadzenia interesów z chińskimi aplikacjami TikTok i WeChat. W międzyczasie wpływowy panel w USA zalecił zaostrzenie wymogów informacyjnych dla chińskich firm notowanych na amerykańskich giełdach.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym roku cena żółtego kruszcu rośnie o ponad 35%, co oznacza, że ​​jest na dobrej drodze do największego rocznego wzrostu od ponad czterech dekad. Jako główne czynniki rosnących cen podaje się:

  • Globalny kryzys zdrowotny;
  • Ujemne realne stopy procentowe;
  • Słabszy dolar amerykański;
  • Rosnące ryzyko geopolityczne.

Mimo rosnących cen eksperci wskazują, że to nie koniec. Bank Ameryki powtórzył swoją prognozę, że złoto może osiągnąć 3000 USD za uncję w ciągu 18 miesięcy i oświadczył, że jest „wykonalne”, aby srebro osiągnęło poziom 35 USD w 2021 roku.

Złoto i srebro muszą stawić czoła surowym testom ich charakteru – powiedział Jeffrey Halley, starszy analityk rynkowy w Oandzie., powołując się na dane płacowe w USA, które mają się pojawić w piątek oraz wzrost dolara w tle zarządzeń Trumpa.

Inwestorzy skupią się w piątek na miesięcznym raporcie o zatrudnieniu z USA, który ma wykazać spowolnienie wzrostu zatrudnienia w zeszłym miesiącu po wzroście przypadków koronawirusa w całym kraju.

Silny raport z amerykańskiego rynku pracy może przedłużyć korektę na złocie i srebrze – napisała Rhona O’Connell, szef działu analiz rynkowych  w StoneX Group Inc.

Oznaki, że największa gospodarka Europy znów staje na nogi, mogą również wywierać presję na złoto. Niemiecka produkcja przemysłowa wzrosła w czerwcu silniej niż przewidywano, po opublikowanych w czwartek danych, które pokazały, że popyt w fabrykach wyniósł 90,7% poziomu zanotowanego pod koniec ubiegłego roku. Główny ekonomista Europejskiego Banku Centralnego, Philip Lane, ostrzega jednak przed przedwczesnym optymizmem, argumentując, że wyniki regionu w trzecim kwartale będą miały kluczowe znaczenie dla określenia siły i trwałości ożywienia.

Złoto kosztuje nieco ponad 2050 USD za uncję pod koniec tygodnia

Notowania XAU/USD dotarły dziś w godzinach porannych do poziomu 2075 USD za uncję, gdzie został wyrysowany nowy historyczny szczyt. Następnie cena spadła w rejony wczorajszej sesji i na chwilę obecną oscyluje w okolicach 2057 USD. Silne dane z amerykańskiego rynku pracy mogłyby przerwać ogromną aprecjację cen. Najbliższe wsparcie znajduje się na psychologicznym poziomie 2000 USD.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here