Naga MarketsPoTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się cenie złota, akcjom Apple oraz cenie miedzi
  • Surowce takie jak miedź są obecnie niedowartościowane względem rynków giełdowych
  • Złoto w obliczu nasilenia pandemii i zamieszania związanego z wyborami w USA z potencjałem do wzrostów
  • Apple zaliczyło kolejny świetny kwartał potwierdzając siłę marki mimo wpływu pandemii

Złoto z szansą na wzrosty

Cena złota opada już ponad dwa miesiące po gwałtownym wystrzeleniu maksimum wszechczasów i w zeszłym tygodniu po zderzeniu z linią trendu wzrostowego kształtowanego przez siedem miesięcy przebiło spadkiem poniżej 1900 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
W poniedziałek cena za złoto wynosi około 1885 dol. za uncję. Warto zauważyć, że w ten dzień aprecjonował dolar, ale także podrożało złoto, co może świadczyć o zwiększonym zainteresowaniu metalem szlachetnym i ewentualnym potencjale do jego wzrostów.

Brak opisu.

Sytuacja związana z pandemią i kolejne porcje pieniądza pompowanego w gospodarkę to kwestie, które powinny działać jako impulsy do wzrostu wycen kruszców w kolejnych miesiącach.

Jeśli dojdzie do tego ewentualne zamieszanie związane z wyborami prezydenckimi w USA, to opadający dolar może wybić złoto wyżej.

Akcje Apple

Kurs akcji Apple opada już od połowy października, a odwrócenia trendu nie spowodowały nawet świetne wyniki finansowe za III kw. 2020 r. osiągnięte w trudnym okresie pandemii.

W wygenerowaniu tak dobrych rezultatów nie przeszkodziła nawet opóźniona premiera nowej serii iPhone’ów i słabsza sprzedaż urządzeń w ubiegłym kwartale.

Brak opisu.

Apple Inc. w III kw. 2020 r. osiągnął przychody w wysokości 64,7 mld dol., o 1% więcej niż przed rokiem. To także lepiej niż przeciętnie spodziewane przez analityków 64,2 mld dol.

Choć amerykański rynek akcji w obecnej sytuacji być może stoi u progu załamania koniunktury, to potencjalne spadki i dalsza obniżka kursu może stworzyć okazję inwestycji w akcje Apple w perspektywie długoterminowej.

Miedź w trendzie wzrostowym w tym roku

Cena miedzi w marcu w wyniku pandemii opadła nawet poniżej 2 dol. za funt, jednak już w sierpniu wybiła powyżej 3 dol. za funt. Tegoroczne maksimum zostało wyznaczone w połowie października na 3,2180 dol., a od tego czasu kurs stopniowo spadał w kierunku 3 dol.

Brak opisu.

W poniedziałek, miedź odbija o 1,60% w górę do 3,0520 dol. sugerując potencjalne odwrócenie sytuacji, jednak nie jest to jeszcze sygnał odwrócenie chwilowego trendu.

Niemniej, obecne poziomy cen surowców są nadal bardzo niskie względem wysoko wycenionego rynku akcyjnego. Możliwe, że w długim terminie stosunek zaprezentowany na wykresie poniżej odwróci się.

Autor poleca również:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here