Naga MarketsCena złota i kurs jena w dół przez risk-on. S&P 500 i indeksy w USA na historycznych maksimachPowrót złota w okolice 1540 dolarów za uncję i spadek kursu jena na najniższe poziomy od maja ubiegłego roku są najprawdopodobniej spowodowane transferem kapitału przez dużych graczy z bezpiecznych aktywów w kierunku rynku akcyjnego, twierdzi Davide Biocchi, trader brokera Directa. W związku z uspokojeniem międzynarodowych nastrojów i wzrostem apetytu na ryzyko pieniądz odpływa z bezpiecznych przystani szukających wyższych stóp zwrotu znajdujących się między innymi na amerykańskich rynku giełdowym, gdzie indeksy – w tym S&P 500, Dow Jones i Nasdaq – w poniedziałek ponownie rysowały historyczne maksima.


Kurs złota w dół, dolar do jena (USD/JPY) najwyżej od ośmiu miesięcy przez risk-on

Davide Biocchi w rozmowie z Adamem Rakiem na antenie Comparic24.tv zauważa, że transakcje przepływające obecnie przez rynki finansowe należy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to kapitał dużych graczy wykorzystujących risk-on, czyli wzrost apetytu na ryzyko:

„Inwestorzy instytucjonalni wyciągają pieniądze z rynku obligacji, sprzedają złoto oraz jena, wyraźnie oddalając się od bezpiecznych przystani i alokując swój kapitał na rynku akcyjnym. Należy jednak zauważyć, że sentyment do ryzyka oraz apetyt na podejmowanie mniej bezpiecznych transakcji jest w ostatnim czasie bardzo zmienny” – wyjaśnia Biocchi.

Jak sugeruje trader brokera Directa przełącznik risk-on/risk-off w ostatnim czasie jest niezwykle aktywny i jak pokazał między innymi zeszły tydzień nastawienie inwestorów do ryzyka potrafi być mocno rozchwiane. Menedżerowie funduszy inwestycyjnych na początku roku nie chcą eksponować się na nadmierne ryzyko w związku z czym kupują złoto, parkują pieniądz w obligacjach i sprzedają akcje.

„Zadaniem tradera jest dobrze zidentyfikować, który scenariusz przeważa na rynku i właśnie na jego podstawie podejmować decyzje zakupowe oraz sprzedażowe w zakresie poszczególnych klas aktywów” – dodaje Biocchi.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here