Naga MarketsCena złota i kurs jena w dół przez risk-on. S&P 500 i indeksy w USA na historycznych maksimachPowrót złota w okolice 1540 dolarów za uncję i spadek kursu jena na najniższe poziomy od maja ubiegłego roku są najprawdopodobniej spowodowane transferem kapitału przez dużych graczy z bezpiecznych aktywów w kierunku rynku akcyjnego, twierdzi Davide Biocchi, trader brokera Directa. W związku z uspokojeniem międzynarodowych nastrojów i wzrostem apetytu na ryzyko pieniądz odpływa z bezpiecznych przystani szukających wyższych stóp zwrotu znajdujących się między innymi na amerykańskich rynku giełdowym, gdzie indeksy – w tym S&P 500, Dow Jones i Nasdaq – w poniedziałek ponownie rysowały historyczne maksima.


Kurs złota w dół, dolar do jena (USD/JPY) najwyżej od ośmiu miesięcy przez risk-on

Davide Biocchi w rozmowie z Adamem Rakiem na antenie Comparic24.tv zauważa, że transakcje przepływające obecnie przez rynki finansowe należy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to kapitał dużych graczy wykorzystujących risk-on, czyli wzrost apetytu na ryzyko:

„Inwestorzy instytucjonalni wyciągają pieniądze z rynku obligacji, sprzedają złoto oraz jena, wyraźnie oddalając się od bezpiecznych przystani i alokując swój kapitał na rynku akcyjnym. Należy jednak zauważyć, że sentyment do ryzyka oraz apetyt na podejmowanie mniej bezpiecznych transakcji jest w ostatnim czasie bardzo zmienny” – wyjaśnia Biocchi.

Jak sugeruje trader brokera Directa przełącznik risk-on/risk-off w ostatnim czasie jest niezwykle aktywny i jak pokazał między innymi zeszły tydzień nastawienie inwestorów do ryzyka potrafi być mocno rozchwiane. Menedżerowie funduszy inwestycyjnych na początku roku nie chcą eksponować się na nadmierne ryzyko w związku z czym kupują złoto, parkują pieniądz w obligacjach i sprzedają akcje.

„Zadaniem tradera jest dobrze zidentyfikować, który scenariusz przeważa na rynku i właśnie na jego podstawie podejmować decyzje zakupowe oraz sprzedażowe w zakresie poszczególnych klas aktywów” – dodaje Biocchi.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – Pary z euro, surowce, DAX oraz metale szlachetne 14.01.2020 [WIDEO]
Następny artykułFerro [FRO] – mocne fundamenty i silne wzrosty – analiza na zamówienie
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here