Naga MarketsZłoto i bitcoin to rozważne posunięcie w obliczu słabnącego dolara, uważa analityk BloombergaCena bitcoina (BTC) spadła o ponad 40% po osiągnięciu szczytu w pobliżu 65 000 dol. w połowie kwietnia. Jest to jednak niewystarczające, aby zatrzymać długoterminową hossę na wykresie najstarszej kryptowaluty, zwłaszcza że rynki globalne zmagają się ze słabnącymi walutami narodowymi i perspektywą krachu na rynku towarowym. Tak uważa Mike McGlone, starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence, który powiedział w środę, że dywersyfikacja portfela o aktywa dużej wartości jest mądrą strategią w obliczu ponurych perspektyw dla rynku Forex.

Bitcoin i złoto według analityka Bloomberga to dobra opcja na dywersyfikację portfela

– Istnieje niewielkie ryzyko spadku wartości dolara w stosunku do podobnie deprecjonujących się walut, co oznacza, że dywersyfikacja w aktywa o dużej wartości, takie jak złoto i bitcoin, jest naszym zdaniem po prostu rozważnym posunięciem – napisał w środę na Twitterze.Bycza analogia McGlone’a wzięła się z ostatniego wzrostu pieniędzy wstrzykiwanych do gospodarek USA i strefy euro. Podaż pieniądza M2 w USA, miara obejmująca gotówkę i depozyty czekowe (M1) oraz pieniądz w obiegu, osiągnęła 20,256 bln dolarów 3 maja 2021 r., wzrastając z poziomu 15,384 bln dolarów notowanego 10 lutego 2020 r.

Nadwyżka płynności w gospodarce amerykańskiej spowodowała osłabienie dolara w stosunku do głównych walut zagranicznych. W rezultacie, indeks dolara amerykańskiego (DXY) spadł o prawie 11,22% ze szczytu 101,947 obserwowanego w połowie marca 2020 r. do 90,5 w dniu 16 czerwca.

Amerykańskie recesje zaznaczono na szaro. Data zakończenia obecnej pozostaje niepewna. Źródło: Rada Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej

Tymczasem podaż pieniądza M2 w strefie euro wzrosła z 5,6 bln euro w lutym 2020 r. do ponad 14 bln euro w marcu 2021 r. Jordan Rochester, analityk walutowy G10 w Nomura International zauważył, że reakcja rządu europejskiego na pandemię koronawirusa spowodowała odpływ kapitału z rynków amerykańskich do gospodarki strefy euro i tym samym wzrost wartości EUR/USD.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Euro i dolar budują bazę pieniężna, bitcoin na tym korzysta

Z drugiej strony, bitcoin zanotował bardzo silne wzrosty cen w stosunku do dolara i euro dzięki obietnicy ochrony inwestorów przed wyższą inflacją. Podczas gdy kurs wymiany BTC/USD skoczył z 3858 dol. w marcu 2020 r. do nieco ponad 40 000 dol. w czerwcu 2021 r., kurs wymiany BTC/EUR rósł z 3363 do około 32 000 EUR w tym samym okresie.

Ostatnie raporty dotyczące indeksu cen konsumpcyjnych w Stanach Zjednoczonych wykazały, że stopa inflacji osiągnęła 5% w maju 2021 r., najwyższy poziom od 1992 r. W Europie główny wskaźnik wzrostu cen osiągnął 2%, przewyższając cel Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

Tymczasem szefowa EBC Christina Legarde powiedziała, że EBC będzie kontynuował skup obligacji, obawiając się, że jakikolwiek tapering (zacieśnianie polityki pieniężnej) może wykoleić ożywienie w strefie euro.

Oficjele Rezerwy Federalnej w środowy wieczór nieco poprawili nastroje rynkowe i przynajmniej chwilowo umocnili dolara ogłaszając, że spodziewają się szybszego zacieśniania stóp procentowych niż do tej pory. Nie zmienia to jednak faktu, że program skupu aktywów będzie nadal kontynuowany, ciągle poszerzając bazę monetarną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lotosu | comarch notowania | kurs zl | azoty akcje | kurs polenergia | 11 bit studios notowania | kurs krypto |

Szok towarowy przed nami?

Inwestorzy uznający aktywa takie jak bitcoin za ryzykowne trzymają się relatywnie mniej zmiennych obszarach rynków, takich jak towary. Miedź, będąca wskaźnikiem kondycji makroekonomicznej, wzrosła o 67%, ponieważ inwestorzy szukali schronienia przed spadającymi kursami walut. Aluminium, cynk i inne metale również odnotowały ogromne wzrosty.

Jednak Chiny ostatnio wymyśliły plan, jak okiełznać rosnące ceny towarów. Narodowy Zarząd Żywności i Rezerw Strategicznych powiedział w środę, że zwiększy podaż metali, w tym miedzi, aluminium i cynku, aby udostępnić je producentom.

McGlone zasugerował, że perspektywa spadających cen towarów oznaczałaby również duże możliwości inwestycyjne na rynku złota i bitcoina.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here