Naga MarketsZłoto i bitcoin będą świeciły najjaśniej w II poł 2021 r., uważa analityk BloombergaMike McGlone, starszy strateg surowcowy w Bloomberg Intelligence uważa, że cena bitcoina może nawet stukrotnie pokonać cenę złota. W lipcowym wydaniu comiesięcznego biuletynu kryptowalutowego Bloomberg Crypto Outlook prognozuje, że główne aktywo kryptowalutowe cały czas będzie zyskiwało w stosunku do metalu szlachetnego.

  • Analityk Bloomberga twierdzi, że w drugiej połowie bieżącego roku najlepszą inwestycją obok długoterminowych obligacji amerykańskiego skarbu państwa będą bitcoin (BTC) oraz złoto
  • W długim terminie kryptowaluta ma dążyć jednak do ciągłego wzrostu swojej wartości względem cennego kruszcu, ostatecznie osiągając stukrotnie wyższą wartość
  • McGlone prognozuje, że ewentualna korekta Wall Street i indeksu S&P 500 może sprzyjać bitcoinowi i zapewnić mu dodatkowe finansowanie. Jak na razie oba instrumenty poruszają się łeb w łeb
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i złoto dwoma głównymi aktywami drugiej połowy 2021 roku

Bitcoin i złoto mogą rządzić w drugiej połowie bieżącego roku, z pewnym towarzystwem obligacji.– Rynek kryptowalutowy prawdopodobnie wchodzi w bardziej dorosłą fazę, a my widzimy, że bitcoin odzyskuje blask. Nadwyżki z pierwszego półrocza, jak na przykład dogecoin zostały złagodzone, a trend migracji do głównego nurtu wydaje się dość silny, szczególnie jeśli za wskazówkę wziąć fundusze exchange-traded w Kanadzie i wydłużoną listę oczekujących na akceptację ETF-ów w USA – komentuje Mike McGlone.

Pierwsze półrocze jak na razie nie okazało się łaskawe, ani dla złota, ani dla bitcoina. Cenny kruszec tracił od stycznia do końca czerwca ponad 6,7% (127,9 dol. wartości na każdej uncji), a BTC/USD co prawda zyskiwał niemal 21% (około 6 tys. dol.), jednak w szczytowym momencie wzrosty wynosiły 123% (czyli ponad 35 tys. dol.).

Od początku roku bitcoin (granatowa linia) korzystnie wypada na tle złota (niebieska linia), jednak bardzo mocno odstaje od stopy zwrotu generowanej przez ether (pomarańczowa linia). Źródło: Tradingview.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

W pojedynku BTC vs złoto, to kryptowaluta ma być ostatecznym zwycięzcą

Dla McGlone’a, bitcoin jest nie tylko cyfrowym odpowiednikiem złota, ale czymś więcej i w swoich prognozach wielokrotnie podkreśla, że wartość kryptowaluty osiągnie stukrotność wyceny złota. Przy obecnym koszcie około 1800 dol. za jedną uncję żółtego metalu, daje to wartość 180 tys. za BTC.

– Bitcoin może być czymś więcej niż cyfrową wersją złota. Potencjalną ścieżką dla ceny BTC jest ustabilizowanie się w okolicach 100-krotności wartości uncji złota oraz dla zmienności, aby wznowić swoją trajektorię spadkową, jeśli poprzednie wzorce się powtórzą.

Nasza grafika (poniżej) przedstawia dobry powód, dla którego cena kryptowaluty może nadal rozwijać się w stosunku do metalu, jako że 260-dniowa zmienność BTC wydaje się być na początku odreagowania po osiągnięciu najniższego poziomu w historii w stosunku do złota w grudniu.

Pod koniec 2016 roku, ta miara względnego ryzyka uformowała podobne dno, gdy stosunek BTC do złota przełamał opór 1x w drodze do 10x w 2017 roku – komentuje McGlone.

Bitcoin na drodze do osiągnięcia stukrotnie wyższej wartości niż złoto. Wykres prezentuje 260-dniową zmienność BTC i złota (granatowy obszar) oraz cenę BTC/złoto (pomarańczowa linia). Źródło: Bloomberg

To również moze Cię zainteresować:

Ether będzie jak bitcoin z 2017 roku?

Miesięczny biuletyn dodaje, że rosnąca adopcja sieci Ethereum jest byczym znakiem dla jej natywnej kryptowaluty (etheru). Drugie co do wielkości aktywo kryptowalutowe pod względem kapitalizacji rynkowej może podążać za trajektorią bitcoina z 2017 roku.

– Platforma pierwszego wyboru dla kryptowalut i zdecentralizowanych finansów – Ethereum – pojawia się z dyskontem w ramach rynku byka i może konsolidować się przez jakiś czas na poziomie 2000-4000 dol. Wyglądając podobnie jak bitcoin w 2017 roku, ether wypłukał nadmierną spekulację, podczas gdy wzrost liczby wykorzystywanych adresów odzwierciedla przyspieszającą digitalizację pieniądza – komentuje McGlone.

Podobnie jak Ethereum na początku tego roku, BTC rozpoczął 2017 r. w okolicach 1 000 dol. i osiągnął szczyt tuż poniżej 20 000 dol. Zdaniem analityka Bloomberga obecna konsolidacja może utrzymać się do października, a następnie ETH stanie przed szansą wygenerowania równie dynamicznych wzrostów co bitcoin 4 lata temu.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania kryptowaluty | lira turecka | kontrakty cfd | notowanie jsw | prognoza dolar | złotowka | kghm kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKursy walut na początku wakacji: Funt i Dolar podrożały o 9 gr., Frank o 10 gr. a Euro o 6 gr.
Następny artykułStrategia PSV: Wzrostowe sesje przed DAX? Cel na 15.800 w tym tygodniu handlowym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here