Naga MarketsZłoto i Bitcoin będą dalej rosły, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets
Jacek Brzeski (redaktor Polsat News) zaprasza na kolejny odcinek z serii Artyści Rynków

Notowania Bitcoina oraz złota mogą korzystać z ogólnego osłabienia dolara w ostatnim czasie i kontynuować wzrosty w średnim terminie, mówił podczas czwartkowej audycji Artyści Rynków dyrektor regionalny CMC Markets, Łukasz Wardyn. Gość Jacka Brzeskiego na antenie Comparic24.tv poruszał również temat słabej kondycji polskich banków, których sektor na GPW w tym roku traci ponad 40%, konsolidacji na WIG20 oraz historycznie najszybszej dziesięcioprocentowej korekty na technologicznym indeksie Nasdaq.

  • Bitcoin po teście poziomu 12 tys. dol. we wrześniu jak na razie traci kilkanaście procent. Słabość USD i korelacja z S&P 500 powinna pchać jednak kryptowalutę w górę
  • W tym samym czasie złoto konsoliduje w wąskim kanale zmienności poniżej poziomu 1950 dolarów
  • Nasdaq ma za sobą dynamiczną, trzydniową korektę, która była rekordowo szybką, indeks powraca jednak nad poziom 11 tysięcy dolarów i wkrótce może znowu realizować wzrosty

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs złota powinien odbijać. Wydobywcy korzystają z wyższej marży

Myślę, że przez ostatnie kilkanaście dni ceny złota były pod wpływem tego co się działo na eurodolarze. Samych impulsów z rynku cennego kruszcu nie było za wiele, natomiast jeżeli obserwujemy spółki wydobywców to naprawdę dobrze to wygląda, tam są gigantyczne wzrosty. W efekcie kurs złota prędzej czy później powinien odbijać – komentował Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Artyści Rynków to stała pozycja w ramówce telewizji Comparic24.tv. Program prowadzi Jacek Brzeski z redakcji Polsat News, a jego gośćmi są eksperci rynku inwestycyjnego, w tym dyrektorzy głównego partnera transmisji, którym jest broker CMC Markets, Łukasz Wardyn oraz Maciej Leściorz.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/JPY, CAD/JPY, AUD/CHF
Następny artykułGetin Noble Bank miał 246,93 mln zł straty netto, 51,26 mld zł aktywów w II kw.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here