Naga MarketsKurs złota (XAU/USD) pozostanie w długoterminowej hossie - Deutsche BankZdaniem analityków Deutsche Banku, ogromna skala zastosowanych do tej pory środków monetarnych i fiskalnych służących wsparciu globalnego ożywienia gospodarczego prawdopodobnie wydłuży czas trwania hossy na złocie. Notowania żółtego kruszcu korygują trzeci dzień z rzędu spadając dziś do poziomu 1700 USD za uncję.

Programy “unlimited QE” wesprą ceny złota w długim terminie

Data zaostrzenia polityk monetarnych banków centralnych na całym świecie została oddalona na czas nieokreślony, a decydenci będą bardzo uważać, aby nie wywołać drugiej fali bessy na rynkach akcji w tym roku – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rosnący konsensus rynkowy, że pandemia będzie w dużej mierze deflacyjna przy niższej konsumpcji przewyższającej niższą produktywność, w ocenie ekspertów sugeruje, iż decydenci nie będą musieli wybierać między wspieraniem wzrostu, a kontrolowaniem inflacji.

Jeśli decydenci rzeczywiście nie staną przed tak trudnymi wyborami, to znaczenie wsparcia ze strony banków centralnych dla rynków finansowych zmniejsza prawdopodobieństwo ponownej wyprzedaży w stylu „marcowego szaleństwa” w przypadku wystąpienia kolejnej fal infekcji i przedłużenia shut-downu hamującego wzrost gospodarczy – dodano.

Przy przedłużającej się presji na wzrost gospodarczy, programy zakupu aktywów będą prawdopodobnie bardziej rozbudowane, aby zapewnić przeciwwagę dla utraconego dochodu, większą skłonność do oszczędzania i słaby klimat inwestycyjny do 2021 roku. Uważamy, że zwiększa to również potencjał wzrostu cen złota – podsumowano.

Niewątpliwie bezprecedensowa skala działań banków centralnych mająca na celu powstrzymanie negatywnych skutków pandemii COVID-19 utrzymuje wysoką atrakcyjność metali szlachetnych. W ocenie ekspertów z dużych banków inwestycyjnych złoto i srebro jako zasoby wartości powinny odnotowywać dalszy wzrost cen w najbliższych miesiącach. Prognozują wzrost cen żółtego metalu do poziomu nawet 2080 USD za uncję.

Kurs złota nieznacznie koryguje ostatnie wzrosty

Po dotarciu w zeszłym tygodniu do poziomu 1765 USD i wyrysowaniu 8-letniego szczytu, notowania złota pozostają pod presją sprzedających. Kurs XAUUSD spada trzecią sesję z rzędu osiągając dziś okrągły poziom 1700 USD. Jednak dopiero trwałe przebicie wsparcia 1660 mogłoby doprowadzić do utworzenia głębszej korekty, choć trend wzrostowy w długim terminie czasowym wydaje się być niezachwiany.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here