Naga MarketsZłoto górę we wtorek po nieudanej próbie przebicia 1900 dol. w poniedziałekCena złota we wtorek rano wzrasta powyżej 1880 dol. za uncję, po poniedziałkowej nieudanej próbie pokonania 1900 dol., która przerodziła się w zniżkową sesję. Kongres przegłosował pakiet stymulacji fiskalnej o wartości ponad 2 bln dol. uwzględniając poprawki zgłoszone przez Donalda Trumpa.

  • Pandemia nie zwalnia tempa. Łączna liczba przypadków przekroczyła 81 mln osób
  • Unia Europejska rozpoczyna masowe szczepienia we wszystkich krajach członkowskich
  • Nasza prognoza dotycząca ceny złota na 2021 rok dostępna jest pod tym linkiem

Złoto nieznacznie w górę we wtorek po zatwierdzeniu pakietu fiskalnego w USA

Notowania kruszcu zmierzają do zakończenia miesiąca zwyżką o 5,90%, co oznacza, że są one bliskie przerwania passę czterech miesięcy z rzędu zakończonych na minusie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto górę we wtorek po nieudanej próbie przebicia 1900 dol. w poniedziałek
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Cena złota spot we wtorek rano wzrasta o 0,40% do 1881,72 dol. za uncję wspierana słabnącym dolarem. Z perspektywy technicznej, wsparciem dla złota jest 200-dniowa średnia krocząca, która na przełomie listopada oraz grudnia zatrzymała kurs przed dalszymi spadkami.

Złoto górę we wtorek po nieudanej próbie przebicia 1900 dol. w poniedziałek
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

Indeks dolara jest bliski wyznaczenia nowych dwu- i półletnich minimów opadając do 0,33% do 90,03 pkt. Od początku roku benchmark dolara opadł już aż o 6,73%

Głównym czynnikiem stojącym za osłabieniem dolara oraz umocnieniem złota jest ostateczne zakończenie kilkumiesięcznej farsy związanej z pakietem stymulacji fiskalnej. Prezydenty Stanów Zjednoczonych, Donald Trump w weekend zaakceptował wytyczne programu i podpisał się pod ustawą zgłaszając jednocześnie warunek, który Kongres musi uwzględnić, aby uzyskać prezydenckie poparcie.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

W poniedziałek wieczorem, pakiet został ostatecznie przegłosowany w Izbie Reprezentantów i opiewać będzie na łączną sumę 2,3 bln dol. Senat jednak na ten moment wstrzymuje się od zwiększenia zasiłku dla obywateli zgodnie z rekomendacją Trumpa. Informacja przeszła jednak bez większego echa na kursie złota, biorąc pod uwagę rangę informacji. Zdaje się, że polityczny dyskurs na temat pakietu w ostatnich miesiącach przygotował inwestorów na ostateczne przepchnięcie programu fiskalnego.

Zobacz również: Srebro liderem wzrostów w 2020 r. Nasdaq 100 i złoto na podium

– Choć słabnący dolar wspomógł notowania złota, to będą miały one sporą trudność w podtrzymaniu wspierających sentymentów, ponieważ wydaje się, że dobre informacje takie jak pakiet stymulacji fiskalnej, są już wliczone w cenę, a nagły rozwój pandemii może wywołać wykupienie dolara i jego aprecjację – stwierdził analityk DailyFX, Ilya Spivak.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here