Naga MarketsOstatni raz o Złocie pisałem 26.02, kiedy to oczekiwałem spadków, które faktycznie nastąpiły ale nie trwały zbyt długo. Poniedziałek, przez niektórych nazwany “czarnym poniedziałkiem” przyniósł dużą zmienność, indeksy giełdowe potraciły blisko 10%. Giełda NYSE wstrzymała notowania, gdy spadek po otwarciu wyniósł 7%. Waluty “surowcowe” takie jak australijski dolar (AUD) czy nowozelandzki (NZD) również potraciły setki pipsów w ciągu pierwszej godziny od otwarcia rynków azjatyckich.

GOLD D1 – fałszywe wybicie z formacji objęcia bessy z wykresu tygodniowego?

Zadziwiające w tej sytuacji było zachowanie się notowań na Złocie, które pomimo tak nerwowych wahań na indeksach i parach walutowych, nie wykonało zbyt dużego ruchu, na koniec dnia jego cena wzrosła zaledwie o 4$/oz. Może to świadczyć o spadku zainteresowania kupnem tego kruszcu w tej cenie.

GOLD chart price $/oz
GOLD h4 – dywergencja spadkowa może wskazywać na niedźwiedzie nastroje, pokonanie lokalnej linii trendu moze dodać dynamiki spadkom.

Patrząc na wykres czysto od strony technicznej zauważymy, że w poniedziałek cena wybiła z formacji objęcia bessy utworzonej przez świece tygodniowe, ale dzień zamknął się wewnątrz tej formacji tworząc fałszywe wybicie ( niebieskie zaznaczenie).

Co więcej gdy spojrzymy na wykres H4, widzimy dywergencję spadkową pomiędzy MACD i wykresem ceny złota. Aktualnie cena znajduje się na lokalnej linii trendu, która jeśli zostanie pokonana może doprowadzić do korekty spadkowej na tym instrumencie.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here