Naga MarketsZłoto: Duża zmienność cen po wielu tygodniach konsolidacjiCena złota wzrosła o 100 USD za uncję w reakcji na pierwsze wiadomości, że wybory prezydenckie w USA wygrał Joe Biden. Jednak dość szybko zaczęła spadać. Skąd taka zmienność w zachowaniu inwestorów?

W ciągu tygodnia cena złota spadła o 2 proc. i utrzymuje się w granicach 1 860 – 1 900 USD za uncję

Mamy dużą zmienność cen złota, po wielu tygodniach konsolidacji – mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB. – Wpłynął na to wynik wyborów, bo wygrana Baidena doprowadzi do zwiększenia wydatków rządowych, które maja łagodzić skutki pandemii, czyli pieniędzy na rynku będzie jeszcze więcej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Później na rynek dotarły informacje o szczepionce na COVID-19, wywołując euforię giełdowych inwestorów, gdyż oceniano bardzo optymistycznie, że szczepionka może trafić na rynek już w tym roku (teraz wiadomo, że może stać się to wiosną 2021 r.).

Doprowadziło to do wysokich wzrostów rentowności amerykańskich obligacji, które są alternatywą wobec inwestowania w złoto i stąd spadek jego ceny – wyjaśnia ekspert XTB.

Oprocentowanie amerykańskich obligacji nie jest jednak imponujące. To 1 proc. dla 10-letnich obligacji. Dlatego nie należy oczekiwać istotnego osłabienia cen złota.

Nie spodziewam się, aby cena złota spadła poniżej 1 800 USD za uncję – dodaje M.Stajniak.

Cena złota może powrócić do poziomów 2 000 USD, ale do tego potrzebne jest znaczne osłabienie dolara. Może to stać się, gdy J.Biden realnie zacznie sprawować władzę prezydencką i poznamy jego pierwsze decyzje.

Od złota gorzej radziło sobie srebro. Jego cena spadła do poziomu 25 USD za uncję. Odbudowa wcześniejszych cen prawdopodobnie będzie trwała dłużej niż w przypadku złota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs platyny testuje opór
Następny artykułBitcoin przekracza kolejną barierę! BTC powyżej 17 tys. USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here