Naga Markets

Złoto drożeje już piątą sesję z rzędu, czy to powrót do wzrostów?Kurs złota w porannej części wtorkowej sesji kontynuuje wzrostową passę po czterech kolejnych sesjach zakończonych zieloną świecą z rzędu.

Złoto pnie się ku górze

Cena złota wzrasta we wtorek rano o 0,2% do 1856 dol. za uncję kontynuując zwyżkę z czterech poprzednich wzrostowych sesji. Niemniej, od początku maja kruszec potaniał o ponad 2%.Kurs złota (m.in. złote monety) korzysta z osłabienia dolara amerykańskiego wobec szerokiego grona walut. Indeks dolara (DXY) we wtorek osuwa się do 101,83 pkt. i w niecałe dwa tygodnie stracił około 3% od 20-letnich szczytów powyżej 105 pkt.

Złoto drożeje już piątą sesję z rzędu, czy to powrót do wzrostów?
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

– Złoto może być w stanie wykorzystać ostatnie spadkowe impulsy dolara w krótkim terminie, ale nie jestem przekonany, czy jest to dla niego dobre środowisko. Nadchodzą znacznie wyższe stopy procentowe, co w ciągu ostatniego miesiąca ciążyło na metalu szlachetnym. – zauważył Craig Erlam, analityk surowcowy OANDA.

W CFD na surowce możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA SUROWCE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

– Słabszy dolar pomógł złotu przebić się z powrotem ponad 200-dniową średnią. – stwierdził Matt Simpson, analityk City Index. – Nie jesteśmy jeszcze przekonani, że USD znalazł swoje nowe lokalne minima.

Moim zdaniem złoto nadal wygląda na wyprzedane, a zamknięcie w poniedziałek powyżej 200-dniowej średniej jest konstruktywne dla byków. – dodał.

NED

Spadła także rentowność amerykańskich obligacji 10-letnich, z 3,2% z początku miesiąca do obecnych 2,86%. Sprawiło to, że zwiększyła się atrakcyjność inwestycyjna złota jako aktywa utrzymującego wartość w długim terminie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar frank | kurs hrywny wykres | kurs bitcoin wykres | allegro akcje rekomendacje | lotos akcje | kurs akcji pzu |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here