Naga MarketsW ubiegłym tygodniu rynek złota pokonał opór w okolicy poziomu 1220. Mimo, że wzrosty nie dotarły wówczas do poziomu 1250.00. Na skutek późniejszych spadków rynek dotarł jednak jedynie w okolice pokonanego oporu, re-testując go od góry, jako wsparcie. Warto zaznaczyć, że na skutek wczorajszego, drugiego już testu tej strefy wsparcia, która w dodatku zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego na Oscylatorze Stochastic powstała pro-wzrostowa dywergencja (sprzeczność pomiędzy sytuacją na wykresie gdzie utworzył się niższy dołek a sytuacją na oscylatorze, gdzie utworzył się wyższy dołek).

Piękna świeca pin-bar mogła służyć w tym miejscu jako sygnał do otwarcia pozycji długich.

Obecnie znajdujemy się w okolicy lokalnego oporu jednak nie spodziewałbym się pojawienia większej reakcji podażowej w jego okolicy.

GOLD H4

Jeżeli zatem wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie mogłoby dojść do ponownego przetestowania ubiegłotygodniowych maksimów, których pokonanie mogłoby otworzyć drogę do znajdującego się nieco dalej oporu 1250.00 zbiegającego się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu spadkowego. To tam spodziewać moglibyśmy się pojawienia silnej reakcji podażowej.

Warto również zwrócić uwagę, że poziom ten od czasu pokonania (11 listopada ubiegłego roku) nie został jeszcze przetestowany od dołu jako wsparcie.

Scenariusz pro-wzrostowy wspiera również obecna sytuacja na rynku srebra, który jest mocno skorelowany ze złotem. Szczegółową analizę tego instrumentu sprawdzisz tutaj.

By zainwestować, sprawdź ofertę Brokera HotForex

GOLD Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNZDCAD na wsparciu 0.9360
Następny artykułNZDJPY – wybicie 82.08 potwierdzeniem nowego trendu wzrostowego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here